Můžeme být hrdí, jak jsme bojovali, burcoval po bitvě s USA Satoranský

ČTK ČTK
1. 9. 2019 17:27
Tomáš Satoranský potvrdil v úvodním utkání na mistrovství světa v Šanghaji proti favorizovaným Spojeným státům americkým roli hvězdy české basketbalové reprezentace. Rozehrávač Chicaga při porážce 67:88 ovládl se 17 body i s pěti asistencemi statistiky zápasu. Vyzdvihl pak bojovnost i obranu českého týmu a nyní vyhlíží boje o postupové místo ze skupiny E proti Japonsku a Turecku.
Tomáš Satoranský a Donovan Mitchell v zápase MS Česko - USA
Tomáš Satoranský a Donovan Mitchell v zápase MS Česko - USA | Foto: Reuters

"Myslím si, že můžeme být, neřeknu spokojení, ale hrdí na to, jak jsme dneska v zápase bojovali. Chtěli jsme do toho jít hlava nehlava. První čtvrtinu jsme se nezalekli," řekl Satoranský.

Češi vedli v páté minutě 11:7 a první čtvrtinu prohráli 14:17. Pak už Američané navyšovali náskok. "Oni samozřejmě ukázali svou individuální sílu. Myslím si, že hráli i dobře týmově, ale po většinu zápasu jsme se nezalekli a bojovali až do konce," připojil sedmadvacetiletý špílmachr, který má za sebou v NBA tři sezony v dresu Washingtonu.

Češi se snažili při první účasti na mistrovství světa od roku 1982 ještě od dob Československa, a hned proti věhlasnému sokovi, uhrát co nejlepší výsledek. "Dobře jsme si přihrávali v útoku, měli jsme hodně volné střely. Bohužel někdy, když jsme najížděli, tak nám jejich atletičnost dělala problémy. Byli hodně fyzičtí, někdy na hraně faulu, ale takhle se prostě v NBA hodně často hraje, takový ten hand-checking. Hodně to změnilo naše střely," podotkl Satoranský.

Spokojený byl nejvíce s defenzivní hrou. "Na co můžeme být nejvíc hrdí nebo co nám nejvíc pomohlo, byla naše obrana, kde jsme je dobře přebírali. Myslím si, že neměli nic úplně jednoduchého," doplnil Satoranský.

Po duelu, v kterém by úspěch byl velkým překvapením, čekají nyní reprezentaci v úterý Japonsko a ve čtvrtek Turecko. Tyto duely rozhodnou, zda se Češi dostanou do dalšího boje o čtvrtfinále. Podle Satoranského je dobře, že na souboj s USA došlo na samotném startu turnaje.

"Já už jsem to říkal před turnajem, že jsem rád, že s nimi hrajeme první zápas. Určitě můžeme na té bojovnosti a obraně do dalších bojů stavět. Teď to pro nás vlastně začíná. Viděl jsem kousek zápasu Japonska a Turecka. Budou to určitě atypické zápasy, oba tyto týmy jsou nesmírně nebezpečné a bude to na nás, jak se na Japonsko připravíme," dodal Satoranský.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy