Satoranský opět zářil, proti Miami zaznamenal 19 bodů

7. 3. 2018 9:28
Wizards i díky příspěvku Tomáše Satoranského porazili Miami Heat 117:113 v prodloužení.
Tomáš Satoranský brání Tylera Johnsona
Tomáš Satoranský brání Tylera Johnsona | Foto: Reuters

New York - Český basketbalista Tomáš Satoranský vyrovnal svůj druhý nejlepší střelecký výkon v NBA a 19 body pomohl k vítězství Washingtonu 117:113 po prodloužení nad Miami. Wizards díky tomu ukončili sérii tří porážek, nejdelší v sezoně.

Šestadvacetiletý Satoranský byl druhým nejlepším střelcem týmu po Bradleym Bealovi, jenž táhl lídra Jihovýchodní divize 30 body. Český rozehrávač strávil na palubovce i díky prodloužení 39 minut, což je jeho nové maximum v soutěži. K šesti košům ze hry, včetně jedné trojky, a šesti trestným hodům přidal Satoranský sedm asistencí a tři doskoky. V bilanci plus/minus byl s 21 kladnými body nejlepším hráčem zápasu.

Devatenácti body vyrovnal pražský rodák svůj měsíc starý výkon z utkání proti Orlandu. Lepší střelecký výkon předvedl Satoranský jen 10. února, kdy přispěl k výhře nad Chicagem 25 body.

Washington vítězstvím udržel páté místo ve Východní konferenci a má na dosah třetí Cleveland. Wizards začali proti Miami výborně. Během osmi minut nastřílel Beal deset bodů, Satoranský přidal sedm bodů a domácí vedli 28:12. Pak ale českého basketbalistu vystřídal Ramon Sessions a hosté rychle dvouciferné manko zlikvidovali.

Satoranský se do hry vrátil ve druhé minutě druhé čtvrtiny, kdy jeho tým vedl už pouze 31:28. Miami si znovu soupeře utéct nenechalo a v poslední minutě čtvrté čtvrtiny pěti body vyrovnalo na 105:105.

V prodloužení Washinton odskočil díky trojce Markieffa Morrise a deset sekund před koncem za stavu 114:113 házel Satoranský trestné hody. Proměnil pouze jeden, ale floridský celek na druhé straně nevyužil dvě šance na vyrovnání. Wizards si k výhře pomohli dobrou střelbou trojek, když proměnili 14 z 24 pokusů.

Šest tříbodových střel ze sedmi trefil Beal. "Ten zápas jsme museli vyhrát. To bylo jasné. Potřebovali jsme to za každou cenu," komentoval výhru nad osmým týmem Východní konference, který má na Washington minimální ztrátu.

"Beal během absence Johna Walla ohromně vyrostl, jako lídr i jako hráč. Hraje jinak, když má mnohem víc míč," ocenil výkon tahouna vítězů Dwyane Wade, který byl s 22 body nejlepším střelcem Miami.

Nejlepší tým soutěže Houston vyhrál 122:112 na hřišti Oklahomy a prodloužil svou vítěznou sérii už na šestnáct zápasů. Nejlepším střelcem Rockets byl s 25 body Chris Paul, o dva body méně zaznamenal James Harden, který si připsal i 11 asistencí. V dresu poražených Thunder nastřílel 32 bodů Russell Westbrook, na což ale potřeboval 27 pokusů.

Na třetím místě Západní konference už je Portland, který rozstřílel New York Knicks 111:87 a vyhrál podeváté v řadě. Trail Blazers proměnili 20 z 33 střel za tři body. Damian Lillard se na výhře podílel 37 body.

Za Portlandem následují na čtvrté příčce basketbalisté New Orleans, kteří porazili Los Angeles Clippers 121:116. Anthony Davis k výhře pomohl 41 body a 13 doskoky.

Výsledky NBA:

Charlotte - Philadelphia 114:128, Dallas - Denver 118:107, Golden State - Brooklyn 114:101, LA Clippers - New Orleans 116:121, Oklahoma City - Houston 112:122, Portland - New York 111:87, Toronto - Atlanta 106:90, Washington - Miami 117:113 po prodl. (za domácí Satoranský 19 bodů, 3 doskoky a 7 asistencí).

1. Portland 65 39 26 60,0
2. Minnesota 66 38 28 57,6