7. 4. 2018 7:45
Satoranský si proti Atlantě připsal osm bodů, ale trápí ho špatné výsledky týmu.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards. | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu Wizards potvrdili, že před blížícím se play-off nejsou v ideální formě. Podlehli totiž slabé Atlantě 97:103, připsali si čtvrtou prohru v řadě a klesli na 8. místo ve Východní konferenci. Prohru neodvrátilo ani osm bodů Tomáše Satoranského.

Svěřenci Scotta Brookse opět ukázali, jaké mají problémy v koncovkách zápasů. Wizards ještě čtyři a půl minuty před koncem vedli nad nejhorším celkem v konferenci 93:87, následně však hosté předvedli šňůru 12:0 a vybojovali teprve sedmé vítězství na hřištích soupeřů v sezoně.

Wizards ztratili nadějné vedení v poslední čtvrtině druhý den po sobě. Odpočívajícího Johna Walla tentokrát nahradil v základní sestavě Satoranský, který si během 29 minut připsal 8 bodů, 5 doskoků a 2 asistence. Celkem 40 minut odehrál Bradley Beal, jenž se dostal na 32 bodů. Pouhých sedm minut strávil na hřišti Markieff Morris, který byl v první čtvrtině vyloučen po dvou technických chybách.

Washington soupeří na dálku s Miami a Milwaukee o šesté místo, které ale může znamenat, že na úvod play off narazí na Cleveland s LeBronem Jamesem, nebo na rozjetou Philadelphii. Miami v pátek napodobilo Washingtonu a nečekaně prohrálo na hřišti New York Knicks jasně 98:122. V dresu domácích zazářil náhradník Damyean Dotson, jenž si zlepšil osobní rekordy na 30 bodů a 11 doskoků.

Philadelphia v parádní bitvě přestřílela Cleveland 132:130 a připsala si třináctou výhru v řadě. Sixers vedli ve druhé čtvrtině až o 30 bodů, ale hosté se vzpamatovali a málem dotáhli nevídaný obrat. Ve druhé půli se totiž rozehrál k famóznímu výkonu LeBron James, který v ní nastřílel 35 ze svých 44 bodů. K tomu nasbíral i 11 doskoků a 11 asistencí, takže zkompletoval triple-double, ale přesto byl smutným hrdinou utkání. Sekundu před koncem byl faulován při trojce za stavu 129:132, ale ze tří trestných hodů proměnil pouze jeden.

Sixers vedl Ben Simmons, jenž si připsal triple-double za 27 bodů, 15 doskoků a 13 asistencí. Ještě o bod víc nastřílel J. J. Redick a na 23 bodů se dostal náhradník Marco Belinelli.

NBA:

Boston - Chicago 111:104, Detroit - Dallas 113:106 po prodl., LA Lakers - Minnesota 96:113, Memphis - Sacramento 93:94, New York - Miami 122:98, Orlando - Charlotte 100:137, Philadelphia - Cleveland 132:130, Phoenix - New Orleans 103:122, Toronto - Indiana 92:73, Washington - Atlanta 97:103 (za domácí Satoranský 8 bodů, 5 doskoků, 2 asistence).

3. Oklahoma City 79 45 34 57,0
4. Minnesota 80 45 35 56,3