Satoranský hrál jen dvě minuty, Washington ale uspěl. Chicago zaskočilo favority z Bostonu

16. 4. 2017 22:01
Český basketbalista Tomáš Satoranský si palubovky v prvním zápase play off NBA moc neužil. Jeho Washington ale přesto vyhrál 114:107 nad Atlantou.
Tomáš Satoranský
Tomáš Satoranský | Foto: ČTK

Washington - Basketbalisté Washingtonu vstoupili do play off NBA výhrou 114:107 nad Atlantou. Český reprezentant Tomáš Satoranský dostal v dresu vítězů při svém debutu ve vyřazovacích bojích v zámoří šanci na dvě minuty, během nichž se zapsal do statistik jedním faulem. Roli favorita nepotvrdili hráči Bostonu, kteří na vlastní palubovce podlehli Chicagu 102:106. Naopak nejvýše nasazený tým Západní konference Golden State přehrál Portland 121:109.

Washington sice prohrál o čtyři body první čtvrtinu, ale do poločasu vývoj obrátil a v pátém duelu v sezoně porazil Atlantu počtvrté. V dresu Wizards si připsalo šest hráčů včetně kompletní základní sestavy dvojciferný počet vstřelených bodů, kapitán John Wall zaznamenal 32 bodů a 14 asistencí. Nejlepším střelcem Hawks byl s 25 body Němec Dennis Schröder.

Druhý zápas se hraje opět ve Washingtonu ve středu.

Chicago rozhodlo vyrovnaný zápas na půdě Bostonu v závěru čtvrté čtvrtiny šňůrou 14:4, díky které šlo do vedení 101:92. Celtics se ještě dokázali přiblížit na dva body, ale Jimmy Butler dvěma trestnými hody rozhodl o výhře Bulls. Butler byl s 30 body a devíti doskoky nejlepším hráčem hostů. Devatenácti body při svém debutu v play off pomohl náhradník Bobby Portis. Robin Lopez přidal 14 bodů s 11 doskoky, Rajon Rondo proti svému bývalému celku nasbíral 12 bodů, sedm doskoků a šest asistencí. Bulls se vypořádali i se střeleckým výpadkem Nikoly Mirotiče, jenž proměnil jedinou z devíti střel a zůstal na čtyřech bodech.

Celtics zasáhla den před zápasem tragická událost, když se jejich nejlepšímu hráči Isaiahu Thomasovi zabila sestra při autonehodě. Osmadvacetiletý rozehrávač i tak nastoupil a byl s 33 body nejlepším střelcem utkání, ale ani jeho výkon prohru neodvrátil.

Osmý celek Západní konference Portland držel na palubovce Golden State vyrovnané skóre ještě po třech čtvrtinách, v poslední části ale favorit rozhodl o své výhře. Loňské vicemistry vedl s 32 body a 10 doskoky Kevin Durant, 29 bodů přidal Stephen Curry. Triple double těsně unikl Draymondu Greenovi, který si připsal 19 bodů, 12 doskoků, devět asistencí a ještě pět bloků. Portlandu nestačilo 41 bodů Damiana Lillarda, ani 34 bodů C. J. McColluma.

Houston zdolal Oklahomu 118:87. Hosté v poločase prohrávali pouze o pět bodů, ale zbytek zápasu jasně patřil domácím. James Harden zavelel k úvodní výhře v sérii 37 body, devíti asistencemi a sedmi doskoky. Rozehrávač Patrick Beverley přidal 21 bodů a 10 doskoků. Za hosty zaznamenal Russell Westbrook 22 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale proměnil pouze šest z 23 pokusů z pole.