Satoranský dostal k narozeninám jen pět minut na palubovce a porážku

31. 10. 2018 6:47
Washington pokračuje v nepovedeném vstupu do sezony, Clippers podlehl 95:107.
Tomáš Satoranský (vpravo) brání Tyrona Wallace
Tomáš Satoranský (vpravo) brání Tyrona Wallace | Foto: Reuters

New York - Basketbalisté Washingtonu prohráli v NBA počtvrté za sebou. V úterním zápase podlehli Memphisu 95:107 a s jedinou výhrou ze sedmi zápasů jsou spolu s Clevelandem na dně tabulky Východní konference. Český reprezentant Tomáš Satoranský v den svých 27. narozenin dostal šanci jen na pět minut, během nichž stihl trojku a dva doskoky.

Wizards stále chyběl Dwight Howard, navíc kvůli otřesu mozku nemohl nastoupit ani další pivot Markieff Morris. Kelly Oubre pak hrál navzdory nemoci. Přesto Washington úvodních 15 minut vedl.

Přispěl k tomu i Satoranský, který při pobytu na hřišti tým dobře dirigoval a vstřelil trojku. Jenže kouč Scott Brooks ho brzy stáhl a Washington následně několikrát chyboval a pustil Memphis do vedení, které už domácí nepustili.

Nejlepším střelcem zápasu byl sice kapitán Washingtonu John Wall s 22 body, ale to hostům nepomohlo. Za domácí dal 20 bodů Garrett Temple.

Vicemistr Cleveland si připsal první výhru v sezoně po šesti porážkách, když doma přehrál Atlantu 136:114 a oplatil jí devět dnů starou prohru. Úspěšnou premiéru prožil nový trenér Cavaliers Larry Drew, který v neděli vystřídal Tyronna Lueho. Zásluhu na tom měl zejména Rodney Hood, který zaznamenal 26 bodů. Cleveland přitom hrál bez své největší hvězdy Kevina Lovea, který se zraněnou nohou bude chybět několik týdnů.

Toronto se rychle oklepalo z první prohry v sezoně s Milwaukee a doma přehrálo Philadelphii 129:112. Kawhi Leonard k tomu přispěl 31 body. Litevský pivot Jonas Valančiunas stihl 23 bodů za 17 minut. Sixers nepomohlo ani 31 bodů Joela Embiida.

V trápení vedle Washingtonu pokračuje i nejúspěšnější tým základní části minulé sezony Houston, který prohrál 85:104 s Portlandem a po šesti zápasech má jedinou výhru. Znovu mu chyběl lehce zraněný nejužitečnější hráč minulého ročníku James Harden.

Sacramento zvítězilo 107:99 v Orlandu a má čtvrtou výhru za sebou. Paul George a Russell Westbrook shodně 32 body dotáhli Oklahomu k vítězství 128:110 nad Los Angeles Clippers.

Výsledky NBA:

Memphis - Washington 107:95 (za hosty Satoranský 3 body, 2 doskoky), Boston - Detroit 108:105, Charlotte - Miami 125:113, Cleveland - Atlanta 136:114, Houston - Portland 85:104, Oklahoma City - LA Clippers 128:110, Orlando - Sacramento 99:107, Toronto - Philadelphia 129:112.