Satoranského double double Washingtonu nepomohl. Nesmíme nic vzdávat, burcuje Čech

22. 3. 2019 7:56
Basketbalisté Washingtonu prohráli s Denverem 108:113 a připsali si v NBA čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.
Tomáš Satoranský v dresu Wizards.
Tomáš Satoranský v dresu Wizards. | Foto: Reuters

Tomáš Satoranský opět patřil k tahounům Wizards a zaznamenal sedmý double double v sezoně za 16 bodů a 10 asistencí. K tomu přidal čtyři doskoky. V koncovce Washington nevyužil příležitost na vyrovnání.

Satoranský ve dvou dnech po sobě nastřílel pokaždé 16 bodů, když stejnou porcí zatížil i koš Chicaga. V posledních 12 zápasech dal sedmkrát alespoň 14 bodů. Tentokrát proměnil pět ze sedmi střel, z toho byly dvě trojky, a pak čtyři trestné hody. Především ale vytvářel šance pro spoluhráče.

Washington, jemuž chyběl hráč základní sestavy Trevor Ariza, vedl ve třetí čtvrtině už o deset bodů, jenže o náskok se nechal připravit a nakonec sám marně skóre doháněl. Jeho boj o play off se zdá už nemožný, protože ztrácí pět výher a do konce základní části mu zbývá devět zápasů.

"Nesmíme ale nic vzdávat. Dokud budeme mít šanci, musíme hrát na sto procent," řekl Satoranský po utkání novinářům. "A i kdyby už šance nebyla, jsme profesionálové, co chtějí vždy vyhrávat," dodal.

Těžký zápas prožil Kevin Durant, který se před duelem s Indianou dozvěděl, že v Atlantě zastřelili jeho kamaráda z dětství. V zápase 15 body, šesti asistencemi a třemi bloky přispěl k výhře Golden State 112:89. Obhájci titulu rozhodli ve třetí čtvrtině po čtyřech trojkách Stephena Curryho. Nejlepším střelcem lídra Západní konference byl s 19 body DeMarcus Cousins.

Atlanta si překvapivě vyšlápla na Utah a vyhrála 117:114. S 23 body nejlepší střelec týmu Trae Young zařídil dvě minuty před koncem vedení, které už Hawks uhájili. Utahu nepomohlo ani 34 bodů Donovana Mitchella.

Charlotte ještě drží naději na play off po vítězství 113:106 nad Minnesotou. Stále ale ve Východní konferenci ztrácí tři výhry na osmé Miami. Kemba Walker k vítězství přispěl 31 body. Detroit i díky 17 trojkám přestřílel Phoenix 119:98.

Výsledky NBA:

Atlanta - Utah 117:114, Charlotte - Minnesota 113:106, Golden State - Indiana 112:89, Phoenix - Detroit 98:118, Sacramento - Dallas 116:100, Washington - Denver 108:113 (za domácí Satoranský 16 bodů, 10 asistencí, 4 doskoky).