Satková na MS ve sjezdu triumfovala na kajaku i v kanoi

31. 5. 2018 18:45
Martina Satková s převahou ovládla na MS ve sjezdu na divoké vodě závody kajakářek i kanoistek na klasické dlouhé trati. Na 4,4 km dlouhém úseku řeky Muota ve Švýcarsku zvítězila česká reprezentantka na kajaku s náskokem 17 sekund na nejbližší soupeřku, na kanoi byla rychlejší o 12 sekund. Titul získal také kanoista Ondřej Rolenc, na stupně vítězů jej doprovodil bronzový Marek Rygel. V ostatních kategoriích skončili čeští vodáci těsně pod pódiem. Kajakář Adam Satke zaostal při triumfu Slovince Simona Ovena za bronzem o šest sekund, Daniel Suchánek s Ondřejem Rolencem na deblkanoi nestačili na trojici francouzských posádek a čtvrté skončily ve stejné disciplíně Klára Hricová s Marií Němcovou.