VIDEO Satisfakce! Marquez drtivě knockoutoval Pacquiaa

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
9. 12. 2012 7:33
Neskutečný duel viděli fanoušci profesionálního boxu v lasvegaském hotelu MGM Grand.
Pacquiaa přišla druhá chyba v obraně v zápase pořádně draho! | Video: Sport

Praha - Neskutečný duel viděli fanoušci profesionálního boxu v lasvegaském hotelu MGM Grand. Devětatřicetiletý Mexičan Juan Manuel Marquez zde knockoutem roku v šestém kole vyřídil o šest let mladšího Filipínce Mannyho Pacquiaa.

Marquez tak vyhrál na čtvrtý pokus vzájemný souboj s filipínským bleskem, který byl přitom v průběhu zápasu lepším boxerem v ringu. Za chvíli nepozornosti a podcenění ale zaplatil hodně draze!

Mexický veterán si kromě vytouženého triumfu nad svým dosavadním přízrakem připsal do držení pás šampióna WBO uplynulé dekády.

Herec Steven Seagal Pacquiaovi nepomohl

Nejprve krásně bez melodie pouze slovy zazpívané hymny Mexika, Filipín i Spojených států. Poté nástup obou borců, při kterém se Pacquiao ještě nejspíše kvůli zastávce na toaletě zdržel. Poté v ringu jeho "štístko" Steven Seagal...

Následně odstartovala bitva, která bez přehánění vstoupila do dějin. Jestliže jejich rok staré utkání možná v první polovině nudilo, tentokrát nabídlo právě "jen" šest odboxovaných kol neskutečnou podívanou. Filipínský expres v prvních dvou kolech v ringu dominoval a vypadalo to, že starý-dobrý Pac-Man je zpět.

Jenže v závěru druhé minuty třetího kola poprvé trochu podcenil defenzivu a hned byl ztrestán drtivým pravým hákem mexického zabijáka. Varování si vzal Pacquiao k srdci, po "odpočinkovějším" čtvrtém kole v následných dvou dominoval, v pátém poslal pro změnu k zemi on Marqueze a obličej devětatřicetiletého Mexičana se začal měnit k nepoznání.

Tvrdě zaplacená chyba Pacquiaa

Jenže v šestém kole to Pacquiao opět se svou suverenitou přehnal, v závěrečném náporu se totálně odkryl a zadní direkt Marqueze "vykouzlil" knockout roku! Medicínu, kterou dal ochutnat několika svým soupeřům jako například Ricky Hattonovi, nyní Pacquiao zakusil sám.

Ringový Kenny Bayless sice nejprve ještě uvažoval o počítání, když ale zjistil, že je Pacquiao nejspíše i chvíli v bezvědomí, duel odmával a začal se spolu s rohem favorita starat o jeho zdraví. To Marquez se začal spontálně radovat!

"Věřím, že jsem vyhrál všechny naše souboje. Tentokrát chci vyhrát před limitem, abych se nemusel starat o bodové rozhodčí," prohlásil několikrát před čtvrtým setkáním obou rivalů rodák z Mexiko City. A jak řekl, tak učinil. Bilanci se svou dosavadní noční můrou upravil na 1 vítězství - 1 remízu - 2 porážky.

Bude souboj číslo pět?

Po první euforii ale nezapomněl Marquez na fakt, že box je sportem ostrých, ale v drtivé většině férových chlapů. Jakmile byl Pacquiao přiveden k sobě a posazen do svého rohu, přišel sportovně za svým soupeřem a upřímně se zajímal o jeho zdravotní stav.

Bude nyní hodně zajímavé, co bude s oběma boxery dále. Není vyloučené, že Marquez ukončí "na vrcholu" kariéru, to samé asi nelze čekat od Pacquiaa. Letošní rok, stejně jako například Cotto, končí s bilancí dvou zápasů - dvou porážek a s takovou se odchází do důchodu těžko.

Kdo ví, třeba tímto drtivým triumfem zadělal Marquez na páté pokračování jejich rivality...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy