VIDEO Satisfakce! Marquez drtivě knockoutoval Pacquiaa

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
9. 12. 2012 7:33
Neskutečný duel viděli fanoušci profesionálního boxu v lasvegaském hotelu MGM Grand.
Pacquiaa přišla druhá chyba v obraně v zápase pořádně draho! | Video: Sport

Praha - Neskutečný duel viděli fanoušci profesionálního boxu v lasvegaském hotelu MGM Grand. Devětatřicetiletý Mexičan Juan Manuel Marquez zde knockoutem roku v šestém kole vyřídil o šest let mladšího Filipínce Mannyho Pacquiaa.

Marquez tak vyhrál na čtvrtý pokus vzájemný souboj s filipínským bleskem, který byl přitom v průběhu zápasu lepším boxerem v ringu. Za chvíli nepozornosti a podcenění ale zaplatil hodně draze!

Mexický veterán si kromě vytouženého triumfu nad svým dosavadním přízrakem připsal do držení pás šampióna WBO uplynulé dekády.

Herec Steven Seagal Pacquiaovi nepomohl

Nejprve krásně bez melodie pouze slovy zazpívané hymny Mexika, Filipín i Spojených států. Poté nástup obou borců, při kterém se Pacquiao ještě nejspíše kvůli zastávce na toaletě zdržel. Poté v ringu jeho "štístko" Steven Seagal...

Následně odstartovala bitva, která bez přehánění vstoupila do dějin. Jestliže jejich rok staré utkání možná v první polovině nudilo, tentokrát nabídlo právě "jen" šest odboxovaných kol neskutečnou podívanou. Filipínský expres v prvních dvou kolech v ringu dominoval a vypadalo to, že starý-dobrý Pac-Man je zpět.

Jenže v závěru druhé minuty třetího kola poprvé trochu podcenil defenzivu a hned byl ztrestán drtivým pravým hákem mexického zabijáka. Varování si vzal Pacquiao k srdci, po "odpočinkovějším" čtvrtém kole v následných dvou dominoval, v pátém poslal pro změnu k zemi on Marqueze a obličej devětatřicetiletého Mexičana se začal měnit k nepoznání.

Tvrdě zaplacená chyba Pacquiaa

Jenže v šestém kole to Pacquiao opět se svou suverenitou přehnal, v závěrečném náporu se totálně odkryl a zadní direkt Marqueze "vykouzlil" knockout roku! Medicínu, kterou dal ochutnat několika svým soupeřům jako například Ricky Hattonovi, nyní Pacquiao zakusil sám.

Ringový Kenny Bayless sice nejprve ještě uvažoval o počítání, když ale zjistil, že je Pacquiao nejspíše i chvíli v bezvědomí, duel odmával a začal se spolu s rohem favorita starat o jeho zdraví. To Marquez se začal spontálně radovat!

"Věřím, že jsem vyhrál všechny naše souboje. Tentokrát chci vyhrát před limitem, abych se nemusel starat o bodové rozhodčí," prohlásil několikrát před čtvrtým setkáním obou rivalů rodák z Mexiko City. A jak řekl, tak učinil. Bilanci se svou dosavadní noční můrou upravil na 1 vítězství - 1 remízu - 2 porážky.

Bude souboj číslo pět?

Po první euforii ale nezapomněl Marquez na fakt, že box je sportem ostrých, ale v drtivé většině férových chlapů. Jakmile byl Pacquiao přiveden k sobě a posazen do svého rohu, přišel sportovně za svým soupeřem a upřímně se zajímal o jeho zdravotní stav.

Bude nyní hodně zajímavé, co bude s oběma boxery dále. Není vyloučené, že Marquez ukončí "na vrcholu" kariéru, to samé asi nelze čekat od Pacquiaa. Letošní rok, stejně jako například Cotto, končí s bilancí dvou zápasů - dvou porážek a s takovou se odchází do důchodu těžko.

Kdo ví, třeba tímto drtivým triumfem zadělal Marquez na páté pokračování jejich rivality...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu vyloučili z klubu bývalého náměstka Hlubučka

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na svém pondělním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka (dříve STAN). Na dnešním zasedání městských zastupitelů to řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Důvodem je kauza Dozimetr okolo pražského dopravního podniku (DPP), ve které je Hlubuček jedním z obviněných a skončil ve vazbě.

Pro vyloučení Hlubučka hlasovalo všech devět zastupitelů, kteří se jednání zúčastnili. Původně měl klub Spojených sil 13 členů, nyní jich zůstává o jednoho méně. Hlubuček zůstal nezařazeným zastupitelem. O mandát zastupitele Hlubučka ze zákona nemůže nikdo připravit, jedině by musel sám rezignovat.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Čech podezřelý z krádeže na Ukrajině se hájí tím, že šlo o válečnou kořist

Jeden z českých dobrovolníků podezřelých z rabování během bojů na Ukrajině v rozhovoru pro web Seznam Zprávy přiznal, že v opuštěných domech u Kyjeva vzal například stříbrné slitky. Velící důstojník mu ale údajně řekl, že je to válečná kořist. "Já jsem se řídil tím, co mi bylo řečeno. Velící důstojník mi řekl, že válečná kořist je válečná kořist. Nedělali jsme nic, co by nedělal někdo jiný," obhajoval pro server své jednání na Ukrajině Filip Simon.

Server iRozhlas o víkendu uvedl, že Národní centrála proti organizovanému zločinu podezřívá z rabování ve válečné zóně v okolí Kyjeva dva české dobrovolníky. Podle policistů byli členy praporu ukrajinské armády Karpatská Sič, který bojoval u hlavního města s ruskou armádou. Minimálně jeden z Čechů je podle médií navíc podezřelý z toho, že vycestoval na Ukrajinu bez povolení, které musí zájemcům o službu v cizí armádě předem udělit prezident republiky.

Simon Seznam Zprávám řekl, že koncem března v jednom opuštěném domě ve vesnici u předměstí Kyjeva vzal mimo jiné zhruba 12 stříbrných investičních slitků. "Byly zatavené v plastu a byla k nim krabička s certifikátem ukrajinské banky. Nevím, kolik měly slitky gramů," uvedl bývalý dobrovolník a doplnil, že své jednání zpětně považuje za chybu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy