San Antonio vyrovnalo letitý rekord Bostonu. Doma letos prohrálo pouze s Golden State

13. 4. 2016 8:52
Basketbalové San Antonio vyhrálo v NBA čtyřicátý domácí zápas v sezoně. Čímž vyrovnalo letitý rekord Bostonu ze sezony 1985/86. Spurs letos na domácí palubovce prohráli pouze s úřadujícím šampiónem z Golden State.
Kawhi Leonard.
Kawhi Leonard. | Foto: Reuters

San Antonio - Basketbalisté San Antonia porazili v NBA 102:98 po prodloužení Oklahomu a čtyřicátým domácím vítězstvím v sezoně vyrovnali rekord Bostonu z ročníku 1985/86. Jako jediní dokázali od říjnového začátku ligy dobýt jejich halu v neděli úřadující šampioni z Golden State.

Nedělní porážka byla pro vítěze Jihozápadní divize Spurs už třetí v řadě, ale zápas s Oklahomou dokázali otočit, i když prohrávali až o 18 bodů. Na výhru se však nečekaně nadřeli. Hostům totiž chyběli Kevin Durant, Russell Westbrook a Serge Ibaka.

Rozhodl faktor Leonard

I bez svých největších hvězd tým Thunder předvedl v první půli šňůru 23:4, po velké stíhací jízdě domácích pak v prodloužení zářil Kawhi Leonard. Dal šest bodů ze svých celkových 26 a rekord San Antoniu zachránil.

"Vyrovnali jsme se legendárnímu týmu Celtics, kde hrál Larry Bird, Kevin McHale a Robert Parish, takže to je hodně dobré. Není jednoduché prohrát jediný domácí zápas za celou sezonu," komentoval vyrovnání rekordu rozehrávač Tony Parker, jenž k výhře pomohl 20 body. Základní část San Antonio zakončí dnes v Dallasu.

Miami bojuje o domácí prostředí pro play off

Basketbalisté Miami porazili Detroit 99:93 a mají šanci na vítězství v Jihovýchodní divizi, což přináší výhodu domácího prostředí v prvním kole play off. O to si zahrají v přímé bitvě s Bostonem. Pistons už vědí, že skončí ve Východní konferenci osmí a v play off vyzvou favorizovaný Cleveland.

NBA:

Detroit - Miami 93:99, Indiana - New York 102:90, LA Clippers - Memphis 110:84, San Antonio - Oklahoma City 102:98 po prodl., Toronto - Philadelphia 122:98.

4. Denver 81 33 48 40,7
5. Minnesota 81 28 53 34,6