San Antonio v NBA vyhrálo a posunulo kouče Popoviche na třetí místo historie

8. 1. 2019 8:34
Basketbalisté San Antonia uspěli v NBA popáté v řadě. Na palubovce Detroitu vyhráli 119:107 a díky tomu jejich kouč Gregg Popovich vyrovnal v historické tabulce v počtu vítězství na třetím místě Jerryho Sloana. Oba trenéři mají nyní na kontě 1221 výher. Spurs se mohli tradičně spolehnout na DeMara DeRozana, který byl nejlepší z týmu ve všech třech základních statistikách, když nasbíral 26 bodů, sedm doskoků a devět asistencí.
Luke Kennard z Detroitu (vlevo) svádí tvrdý souboj s LaMarcusem Aldridgem ze San Antonia v utkání NBA | Foto: Reuters

Vstup do utkání přitom patřil domácím Pistons, kteří si v průběhu první dvanáctiminutovky vybudovali dvanáctibodový náskok. Ve druhé čtvrtině ale San Antonio nastřílelo 34 bodů a skóre otočilo. Ve zbytku utkání už hráči Spurs před sebe Detroit nepustili a k 17 porážkám si připsali 24. výhru v ročníku.

"Měli jsme mizernou první čtvrtinu, ale pak jsme se semkli a hráli soustředěně. Od druhé čtvrtiny jsme předváděli to, co chceme, měli přesnější ruku a volili lépe střely," zhodnotil utkání Popovich, před kterým jsou v historické tabulce koučů už jen Don Nelson (1335 výher) a Lenny Wilkens (1332).

Protáhnout vítěznou sérii výrazně pomohl vedle DeRozana také LaMarcus Aldridge s 25 body. Nejlepším střelcem utkání byl domácí Blake Griffin, autor 34 bodů.

"Všichni tvrdí, že časy, kdy San Antonio dominovalo, jsou ty tam, ale podle mě pořád mají v týmu dva budoucí členy Síně slávy - Aldridge a DeRozana. Navíc se prezentují týmovým pojetím," řekl trenér Pistons Dwane Casey. "Začali jsme dobře, ale jejich náhradníci tempo výrazně zrychlili a my ho nedokázali zachytit," dodal.

Sérii pěti vítězství neprodloužil lídr Západní konference Denver. Nuggets neuspěli v Houstonu a odvezli si porážku 113:125. Rockets dovedl za desátou domácí výhrou v řadě James Harden 32 body a 14 asistencemi.

Milwaukee se vrátilo na vítěznou vlnu proti Utahu a výhra ho zároveň znovu vynesla do čela Východní konference. Bucks si před svými fanoušky poradili díky výkonu ve čtvrté části s Jazz 114:102, a to především zásluhou Janise Adetokunba, autora 30 bodů a deseti doskoků.

Los Angeles Lakers otočili i bez stále zraněného LeBrona Jamese duel v Dallasu a po třech porážkách se mohli radovat po výsledku 107:97. Osobním rekordem 29 body se blýskl Brandon Ingram. New Orleans dotáhl k triumfu nad Memphisem 114:95 Anthony Davis 36 body, 13 doskoky a třemi bloky.

Výsledky NBA:

Boston - Brooklyn 116:95, Dallas - LA Lakers 97:107, Detroit - San Antonio 107:119, Houston - Denver 125:113, Milwaukee - Utah 114:102, New Orleans - Memphis 114:95, Portland - New York 111:101, Sacramento - Orlando 111:95.