San Antonio jako první ubránilo střelce New Orleans Davise, v Denveru vypadl proud

30. 10. 2016 8:49
San Antonio porazilo New Orleans 98:79 a jako první dokázalo ubránit Antonhyho Davise, který v předchozích dvou zápasech nastřílel 45 a 50 bodů. Proti San Antonio si připsal jen 18 bodů. Cleveland si doma poradil s Orlandem a hlavní hvězda domácích LeBron James nastřílel 23 bodů.
Boban Marjanovič (San Antonio Spurs)
Boban Marjanovič (San Antonio Spurs) | Foto: Reuters

New York - Šampioni basketbalové NBA z Clevelandu vyhráli i třetí utkání v novém ročníku. V sobotu porazili doma Orlando 105:99, nad kterým zvítězili už popatnácté za sebou. LeBron James k tomu přispěl 23 body.

Davies se tentokrát mírnil

Tři výhry ze tří zápasů má také San Antonio, které jako první v sezoně dokázalo ubránit Anthonyho Davise a zdolalo New Orleans 98:79. Davis, který v předchozích utkáních zazářil 50 a 45 body, jich dal tentokrát jen 18. Spurs zvládli zápas i bez odpočívajících opor Tonyho Parkera a Manua Ginobiliho. Nejlepším střelcem vítězů byl Kawhi Leonard s 20 body.

Portland vyhrál v Denveru 115:113 po prodloužení především díky 37 bodům Damiana Lillarda. Hvězdný rozehrávač zařídil i rozhodující koš 0,3 sekundy před koncem nastavené pětiminutovky, na který už Nuggets nedokázali odpovědět.

Denver vedl v úvodu poslední čtvrtiny o pět bodů, když zhasla světla a nastala téměř půlhodinová přestávka. Po ní převzali režii zápasu hosté a nakonec odešli s vítězstvím. "Tohle byl jeden z nejbláznivějších zápasů, co jsem kdy hrál," řekl hrdina utkání Lillard.

Dramatickou koncovku měl také zápas Milwaukee s Brooklynem, v němž domácím zajistil vítězství 110:108 dopichem se sirénou pivot John Henson. Brooklynu, který hrál bez Brooka Lopeze, nepomohlo ani 26 bodů Bojana Bogdanoviče, jenž 11 sekund před koncem trojkou vyrovnal na 108:108.

New York Knicks v prvním domácím utkání porazili Memphis 111:104. Nově složený tým kolem Carmela Anthonyho a lotyšského mladíka Kristapse Porzingise o svém vítězství v Madison Square Garden rozhodl v poslední čtvrtině šňůrou 12:0.

NBA:

Charlotte - Boston 98:104, Chicago - Indiana 118:101, Cleveland - Orlando 105:99, Denver - Portland 113:115 po prodl., Milwaukee - Brooklyn 110:108, New York - Memphis 111:104, Philadelphia - Atlanta 72:104, Sacramento - Minnesota 106:103, San Antonio - New Orleans 98:79.