Samková vyhrála na X-games kvalifikaci

ČTK ČTK
22. 1. 2015 21:49
Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na prestižních X-Games v americkém Aspenu
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: CPA Eduard Erben

Aspen - Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na prestižních X-Games v americkém Aspenu. Olympijská vítězka, která před pár dny na mistrovství světa v Rakousku neprošla do finále a skončila šestá, má šanci na extrémních hrách v zámoří vylepšit loňské druhé místo.

Před rokem Samková při své premiéře na X-Games prohrála jen s Lindsey Jacobellisovou z USA. Dnes vykročila nejlepším možným způsobem za případným triumfem. "Oujeeeee, perfektní počasí, nejlepší sníh a velice příjemný výsledek," napsala na facebooku.

Druhá skončila v kvalifikaci Kanaďanka Dominique Maltaisová, vítězka X-Games z roku 2012, které se šampionát v Kreischbergu také nepovedl. Třetí byla Italka Michela Moioliová (bronzová z MS) a na 4. místě čerstvá mistryně světa Jacobellisová.

Vyřazovací část závodu snowboardcrossařek začne v pátek v 19:00 SEČ. Z českých sportovců X-Games ještě nikdy nikdo nevyhrál.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Facebook začíná označovat obsah státem kontrolovaných médií

Společnost Facebook začíná na stejnojmenné sociální síti k obsahu některých ruských, čínských a dalších médií připojovat upozornění, že dané redakce jsou částečně nebo zcela kontrolované státem. Na firemním webu to ve čtvrtek oznámil šéf bezpečnostního oddělení Facebooku Nathaniel Gleicher. Označení se ale ihned neobjevilo u příspěvků vybraných médií na domovských stránkách uživatelů, to se prý začne dít až v následujících dnech a pouze ve Spojených státech.

Nový prvek byl v momentě spuštění zapracován pouze do tzv. knihovny reklam a na facebookové stránky jednotlivých organizací. Podle agentury AP se změna ihned týkala asi 200 stránek včetně těch patřících ruskému webu Sputnik, čínské zpravodajské agentuře Nová Čína a íránské Press TV.

Například na stránce ruské RT se nyní čeští uživatelé v okénku "Transparentnost stránek" dočtou, že tato státem financovaná televizní stanice patří mezi "státem kontrolovaná média v zemi Rusko". Podrobnější popisek pak uvádí: "Tento vydavatel zcela nebo částečně podléhá ediční kontrole státu. Je to určeno celou řadou faktorů, zejména financováním, strukturou a novinářskými standardy."

Podle Gleichera by uživatelé měli mít přehled o tom, zda zprávy, které se jim zobrazují, pocházejí od média, které "může být pod vlivem vlády". Facebook prý opatření připravoval ve spolupráci s desítkami expertů na média, jejich regulaci, či lidská práva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy