Samková vyhrála na X-games kvalifikaci

22. 1. 2015 21:49
Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na prestižních X-Games v americkém Aspenu
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: CPA Eduard Erben

Aspen - Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na prestižních X-Games v americkém Aspenu. Olympijská vítězka, která před pár dny na mistrovství světa v Rakousku neprošla do finále a skončila šestá, má šanci na extrémních hrách v zámoří vylepšit loňské druhé místo.

Před rokem Samková při své premiéře na X-Games prohrála jen s Lindsey Jacobellisovou z USA. Dnes vykročila nejlepším možným způsobem za případným triumfem. "Oujeeeee, perfektní počasí, nejlepší sníh a velice příjemný výsledek," napsala na facebooku.

Druhá skončila v kvalifikaci Kanaďanka Dominique Maltaisová, vítězka X-Games z roku 2012, které se šampionát v Kreischbergu také nepovedl. Třetí byla Italka Michela Moioliová (bronzová z MS) a na 4. místě čerstvá mistryně světa Jacobellisová.

Vyřazovací část závodu snowboardcrossařek začne v pátek v 19:00 SEČ. Z českých sportovců X-Games ještě nikdy nikdo nevyhrál.

před 4 minutami

Bolivijský prezident patrně obhájil mandát již v prvním kole volby

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů. Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.