Samková vyhrála na X-games kvalifikaci

22. 1. 2015 21:49
Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na prestižních X-Games v americkém Aspenu
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: CPA Eduard Erben

Aspen - Eva Samková vyhrála kvalifikaci snowboardcrossu na prestižních X-Games v americkém Aspenu. Olympijská vítězka, která před pár dny na mistrovství světa v Rakousku neprošla do finále a skončila šestá, má šanci na extrémních hrách v zámoří vylepšit loňské druhé místo.

Před rokem Samková při své premiéře na X-Games prohrála jen s Lindsey Jacobellisovou z USA. Dnes vykročila nejlepším možným způsobem za případným triumfem. "Oujeeeee, perfektní počasí, nejlepší sníh a velice příjemný výsledek," napsala na facebooku.

Druhá skončila v kvalifikaci Kanaďanka Dominique Maltaisová, vítězka X-Games z roku 2012, které se šampionát v Kreischbergu také nepovedl. Třetí byla Italka Michela Moioliová (bronzová z MS) a na 4. místě čerstvá mistryně světa Jacobellisová.

Vyřazovací část závodu snowboardcrossařek začne v pátek v 19:00 SEČ. Z českých sportovců X-Games ještě nikdy nikdo nevyhrál.