Samková byla na "lovu" svých nástupců v Dolní Moravě

Sport Sport
12. 1. 2016 18:00
Olympijská vítězka ve snowboardcrossu využila volno ve svém nabitém programu k tomu, aby se podívala na závody svých možných budoucích následovníků v Dolní Moravě
Eva Samková na Dolní Moravě
Eva Samková na Dolní Moravě | Foto: Archiv Evy Samkové

Dolní Morava - Nejen tréninkem a závody je živa olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková. O víkendu si spolu se svým (a zároveň i reprezentačním) koučem Jakubem Flejšarem aktivně účastnila závodu tuzemských nadějí v rámci seriálu FIS i souběžně konaného kempu těch úplně nejmenších adeptů.

Junioři se proháněli po profesionální trati, kterou připravil realizační tým vítězky ze Soči. To, že se Samková objeví v zimním středisku na úpatí Králického Sněžníku, přilákalo rekordní počet závodníků.

Startovní čísla si vyzvedlo 140 závodníků. Což je proti situaci jen pár let staré raketový nárůst. Ještě před olympiádou v Soči se na závodě prezentovala jen třicítka závodníků

O víkendu se jezdilo pod přímým dohledem kouče Flejšara, který nešetřil radami a dost možná už vyhlížel nové snowboardcrossové talenty.

České naděje se přitom musely popasovat se silnou zahraniční konkurencí. Na závod dorazili reprezentanti Německa, Polsko, Maďarska, Rumunska či dalekého Kyrgyzstánu.

Samotná Samková si nejvíc zábavy užila s těmi nejmenší adepty snowboardcrosssu. "Bohužel jsem tam mohla být jen jeden den a protože jsem po nemoci, tak jsem s dětmi jezdila pouze dopoledne. Byla jsem z toho nadšena a doufám, že podobných kempů bude víc," uvedl úspěšná česká závodnice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy