Šafářová zvládla v Madridu úvodní zápas s Riskeovou

ČTK ČTK
2. 5. 2015 22:41
Tenistka Lucie Šafářová zvládla s přehledem vstup do antukového turnaje v Madridu.
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová | Foto: Milan Kammermayer

Madrid - Tenistka Lucie Šafářová zvládla s přehledem vstup do antukového turnaje v Madridu. Zatímco v Praze ztroskotala před necelým týdnem hned v úvodním kole na krajance Tereze Smitkové, ve španělské metropoli dnes roli favoritky potvrdila a Američanku Alison Riskeovou porazila 6:4, 6:2.

Osmadvacetiletá Šafářová, která je v Madridu nasazena jako číslo 13, využila ve vyrovnané úvodní sadě jedinou šanci na brejk a za 33 minut ji získala. Psychickou výhodu si pak přenesla do druhého setu, v němž se ujala vedení 5:0, dopodávat duel ale nedokázala. Riskeová sebrala Šafářová poprvé v zápase podání a vzápětí snížila na 2:5, při dalším servisu už ale byla česká fedcupová reprezentantka opět suverénní a čistou hrou zpečetila postup.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Ženy (dotace 4,185.405 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Šafářová (13-ČR) - Riskeová (USA) 6:4, 6:2, Kuzněcovová (Rus.) - Makarovová (8-Rus.) 6:2, 6:1, Beguová (Rum.) - Naraová (Jap.) 7:6 (8:6), 6:1, Dellacquaová (Austr.) - Schiavoneová (It.) 6:4, 7:6 (7:5), Ivanovičová (7-Srb.) - Dulgheruová (Rum.) 2:6, 7:6 (7:1), 4:0 skreč, Stephensová - Matteková-Sandsová (USA) 3:6, 6:1, 6:4, A. Radwaňská (9-Pol.) - Arruabarrenaová (Šp.) 6:4, 6:3, Kanepiová (Est.) - Keysová (USA) 6:4, 6:3.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy