Šafářová získala v Charlestonu druhý titul ve čtyřhře

7. 4. 2013 22:45
Lucie šafářová společně s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou porazily ve finále nejvýše nasazené Andreu Hlaváčkovou s Američankou Liezel Huberovou 6:3 a 7:6.
Lucie Šafářová vyhrála v Charlestonu čtyřhru stejně jako před rokem.
Lucie Šafářová vyhrála v Charlestonu čtyřhru stejně jako před rokem. | Foto: Reuters

Charleston - Lucie Šafářová obhájila na turnaji v Charlestonu titul ve čtyřhře.

Společně s Francouzkou Kristinou Mladenovicovou porazily ve finále nejvýše nasazené Andreu Hlaváčkovou s Američankou Liezel Huberovou 6:3 a 7:6.

Šafářová na zelené antuce v Jižní Karolíně navázala na loňský triumf, který vybojovala po boku Rusky Anastasje Pavljučenkovové, a připsala si při třetí finálové účasti druhý deblový titul v kariéře na okruhu WTA.

Hlaváčková opět ve finále prohrála

Stříbrná olympijská medailistka Hlaváčková, jež tentokrát vyměnila tradiční partnerku Lucii Hradeckou za Huberovou, vstoupila se svou spoluhráčkou do zápasu lépe a hned v úvodním gamu prolomily soupeřkám servis.

Později ale obě při svém podání zaváhaly a Šafářová s Mladenovicovou získaly úvodní sadu za 33 minut.

V druhém setu si naopak všechny tenistky servis držely a Hlaváčková s Huberovou měly v jeho závěru čtyři setboly.

Rozhodnout však musela až zkrácená hra, v níž Šafářová s Mladenovicovou proměnily první mečbol.

Birnerová ve finále v Monterrey prohrála

Eva Birnerová ani ve druhém letošním finále neuspěla. S Thajkou Tamarine Tanasugarnovou podlehly v Monterrey maďarsko-japonskému páru Tímea Babosová, Kimiko Dateová-Krummová 1:6, 4:6.

Birnerová vyhrála svůj třetí deblový titul v kariéře loni v únoru v Bogotě a od té doby ve finále třikrát prohrála.

Naposledy ji letos v únoru připravila o obhajobu v kolumbijském hlavním městě dnešní soupeřka Babosová spolu s Lucemburčankou Mandy Minellaovou.

Babosová loni v Monterrey vyhrála dvouhru, tentokrát ale vypadla ve čtvrtfinále a chuť si spravila dnes v deblu.

S dvaačtyřicetiletou Japonkou dominovaly první sadě v poměru 6:1 a ani v druhém setu nepustily soupeřky do vedení. Utkání ukončily po 70 minutách.

Charleston - čtyřhra - finále:

Mladenovicová, Šafářová (Fr./ČR) - Hlaváčková, Huberová (1-ČR/USA) 6:3, 7:6 (8:6).

Monterrey - čtyřhra - finále:

Babosová, Dateová-Krummová (1-Maď./Jap.) - Birnerová, Tanasugarnová (3-ČR/Thaj.) 6:1, 6:4.