Šafářová se Zakopalovou začaly v Dauhá vítězně

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 2. 2013 15:43
České tenistky pod fedcupovém víkendu opět naskočily do kolotoče turnajů WTA
Lucie Šafářová.
Lucie Šafářová. | Foto: Reuters

Dauhá - Lucie Šafářová a Klára Zakopalová vstoupily vítězně do turnaje v katarském Dauhá.

Zatímco Šafářová přehrála Řekyni Daniiliduovou 6:2, 6:3, Zakopalové vzdala za stavu 6:7 a 0:3 Američanka Varvara Lepchenková.

Druhé kolo singlu si naopak nezahraje Andrea Hlaváčková, která nestačila na Naďu Petrovovou po setech 2:6 a 3:6.

Do turnaje zasáhne z českých tenistek ještě Petra Kvitová, která byla nasazena přímo do druhého kola proti Jekatěrině Makarovové.

Šafářovou čeká v dalším zápase Christina McHaleová, Zakopalová na vítězku duelu mezi Sloane Stephenseovou a Annou Tatišvilliovou.

Tenisový turnaj žen v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 2,369.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Šafářová (17-ČR) - Daniiliduová (Řec.) 6:2, 6:3, Petrovová (11-Rus.) - Hlaváčková (ČR) 6:2, 6:3, U. Radwaňská (Pol.) - Kičenoková (Ukr.) 6:1, 6:0, McHaleová (USA) - Duševinová (Rus.) 6:1, 6:2, Cirsteaová (Rum.) - Džabaurová (Tun.) 2:6, 6:3, 6:0, Hsieh Su-wei (Tchaj-wan) - Majeričová (Slovin.) 6:4, 6:4, Zakopalová (ČR) - Lepchenková (USA) 7:6 (10:8), 3:0 skreč, Vinciová (15-It.) - Wickmayerová (Belg.) 6:2, 2:1 skreč, Makarovová (Rus.) - Suárezová (Šp.) 6:1, 6:2.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Velkoobchody můžou mít ode dneška o svátcích otevřeno, týká se to zejména řetězce Makro

Prodejnám to umožňuje novela zákona o prodejní době, která dnes nabývá účinnosti. První příležitost k využití výjimky budou mít velkoobchodníci letos o Vánocích. Týká se to zejména velkoobchodního řetězce Makro.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

U hokejistů Toronta skončil trenér Babcock

U hokejistů Toronta skončil po sérii šesti porážek trenér Mike Babcock. Vedení Maple Leafs šestapadesátiletého Kanaďana odvolalo, jeho pravomoci převzal o 17 let mladší Sheldon Keefe, který dosud vedl farmářský tým Marlies v nižší AHL. V prohlášení to oznámil klubový prezident Brendan Shanahan.

Babcock působil v Torontu pátým rokem, v uplynulých třech ročnících dovedl kanadský tým do play off, ale tam bylo vždy konečnou první kolo. V této sezoně Toronto vyhrálo jen devět z 23 zápasů a s 22 body je desáté ve Východní konferenci. Aktuální série bez vítězství je nejdelší od roku 2016

před 17 minutami

V 15 městech si dnes zájemci mohou vyzkoušet život lidí bez domova a přenocovat na ulici.

Osmý ročník takzvané Noci venku chce bořit předsudky vůči bezdomovcům a formou netradičního zážitku upozornit na jejich problémy. V Česku žilo letos na jaře bezmála 24 tisíc bezdomovců, asi 2600 z nich ještě nebylo 18 let.

Nejvíce lidí jich je v Moravskoslezském kraji a Praze. Výrazně převažují muži, zhruba polovina bezdomovců žije venku nebo využívá přechodné noclehárny pro lidi bez přístřeší. Vyplývá to ze sčítání a odhadu Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí.

Noc venku se letos uskuteční v Ostravě, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Berouně, Dvoře Králové, Litoměřicích, Jičíně, Mělníku, Valašském Meziříčí, Znojmě, Opavě, Mostě, Trutnově a v Kralupech nad Vltavou. Každé z měst zapojených do akce si připravilo vlastní program, na kterém se kromě neziskových organizací podílejí jejich klienti, tedy lidé bez domova. Kromě koncertů, divadelních představení, výstav, filmů či přednášek se města snaží poukazovat i na specifické problémy člověka na ulici.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Průzkum: Konzervativci Borise Johnsona mírně zvýšili náskok před labouristy

Britští vládní konzervativci mírně zvýšili náskok před opozičními labouristy, vyplývá to z nového průzkumu společnosti Savanta ComRes pro deník The Daily Telegraph. Tři týdny před volbami by nyní pro konzervativce premiéra Borise Johnsona hlasovalo 42 procent dotazovaných, zatímco pro labouristy 31 procent.

Jak dále vyplynulo z průzkumu, preference prounijních liberálních demokratů vzrostly na 15 procent a Stranu pro brexit by volilo pět procent respondentů. Společnost Savanta ComRes se v pondělí a v úterý dotazovala 2035 lidí, k volebním urnám půjdou Britové 12. prosince. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy