Šafářová obhájila ve Stromovce titul, finále musela otáčet

19. 5. 2013 13:14
Lucie Šafářová stejně jako loni vyhrála antukový turnaj Sparta Prague Open.
Lucie Šafářová na turnaji ve Stromovce obhájila titul.
Lucie Šafářová na turnaji ve Stromovce obhájila titul. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Lucie Šafářová obhájila na tenisovém Sparta Prague Open titul z loňského roku, když v nedělním finále porazila Rumunku Alexandru Cadantuovou 4:6, 6:1, 6:1.

Vyhrála tak už svůj sedmý turnaj na okruhu ITF a celkově jedenáctý v kariéře.

"Jsem strašně šťastná, že jsem tady znovu vyhrála. Atmosféra byla úžasná a bylo moc příjemné, že mi lidi takhle fandili," prohlásila po zápase Šafářová v rozhovoru pro Českou televizi.

Vítězkami deblové části pražského turnaje se už v pátek staly Barbora Záhlavová-Strýcová s Renatou Voráčovou.

Cadantuová na úvod zářila

Zápas nezačal pro českou tenistku a favoritku zápasu dobře. Hned první své podání totiž světová 27 ztratila a Cadantuová rychle vedla 3:0.

Za stavu 2:4 sice Šafářová získala brejk, jenže následně Rumunka opět sebrala domácí tenistce podání a šla servírovat na vítězství v setu.

V dramatické deváté hře sice Češka odvrátila tři setboly, ale nakonec musela před Cadantuovou kapitulovat.

Dlužno dodat, že Rumunka si vítězství 6:3 v prvním setu rozhodně zasloužila. V podstatě nechybovala a k tomu ještě dokázala Šafářovou zatlačit.

Šafářová k obratu využila chyb

Všechny klady rumunskou tenistku ale opustily na začátku druhého setu. 102. hráčka žebříčku WTA začala především kupit chyby, a Šafářová toho dokázala využít.

Svoji soupeřku navíc ofenzivní hrou zatlačila hluboko za zadní čáru, odkud už Cadantuová zdaleka nebyla tolik nebezpečná.

Výsledkem bylo, že v následujících dvou setech vyhrála rumunská tenistka jen dvě hry, a zápas tak nakonec ztratila poměrem 6:4, 1:6, 1:6.

"Byl to dnes náročný zápas, v prvním setu jsem to měla těžké, ale pak jsem to naštěstí rozběhala," okomentovala průběh utkání Šafářová.

Pro obě tenistky byl turnaj generálkou na blížící se French Open, které v Paříži začne už příští nedeli.