Šafářová se na masters v Madridu utká s Kvitovou

Aktualizováno 6. 5. 2014 21:55
Tenistka Lucie Šafářová porazila na antukovém turnaji v Madridu ve druhém kole Slovenku Magdalenu Rybárikovoua ve třetím kole vyzve Petru Kvitovou.
Petra Kvitová při vítězném zápas s Varvarou Lepchenkovou.
Petra Kvitová při vítězném zápas s Varvarou Lepchenkovou. | Foto: Reuters

Madrid - V osmifinále antukového tenisového turnaje v Madridu se odehraje český souboj mezi Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou. Světová šestka Kvitová otočila ve 2. kole zápas s Varvarou Lepchenkovou z USA ve výhru 2:6, 6:2 a 6:1, další fedcupová vítězka Šafářová zdolala slovenskou tenistku Magdalenu Rybárikovou za necelou hodinu 6:1, 6:2.

Aktuálně nejlepší české hráčky se proti sobě na okruhu WTA utkají letos už potřetí, přičemž v obou zápasech (v Sydney a Dauhá) potvrdila roli favoritky Kvitová. Celkově má s rovněž levou rukou hrající krajankou vzájemnou bilanci 3:0.

Proti rodačce z Taškentu Lepchenkové ale nezačala dobře. V pátém gamu úvodního setu za stavu 2:2 ztratila servis a do zápasu se vrátila až díky brejku na 3:1 ve druhé sadě. Od té doby už Kvitová nutila k chybám soupeřku a po hodině a 46 minutách na rozdíl od loňska prošla v Madridu do osmifinále.

Sedmadvacetiletá Šafářová, o tři roky starší než Kvitová, vloni v Madridu vypadla v 1. kole. Dnes ale zvládla čtvrtý vzájemný duel s Rybárikovou suverénně. V úvodním setu se rychle ujala vedení 5:0 a sadu získala za 25 minut. V podobném duchu se nesl i druhý set, v němž 26. hráčka světového žebříčku při svém podání ztratila jen tři fiftýny a Slovenku podruhé v kariéře porazila. "Hra, sada, zápas a do třetího kola v Madrid Open. Jupí!" radovala se Šafářová na sociálních sítích, vyfocená sedící na židli pro hlavní rozhodčí.

S turnajem se v 1. kole rozloučil Radek Štěpánek a nevyzve ve vzájemném zápasu Tomáše Berdycha. Ten bude hrát s Jihoafričanem Kevinem Andersonem, kterému Štěpánek podlehl 6:3, 3:6 a 4:6. S Andersonem se šestý tenista světa Berdych utkal desetkrát a všechny zápasy vyhrál, včetně toho na letošním Australian Open.

V druhém kole dvouhry skončila i Petra Cetkovská. Devětadvacetiletá hráčka, jež se do hlavní soutěže probojovala z kvalifikace, nenavázala v utkání se Sloane Stephensovou na vítězství v letošním vzájemném duelu v Dauhá a 16. nasazené Američance tentokrát podlehla ve třech setech.

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu (antuka):

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Anderson (JAR) - Štěpánek (ČR) 3:6, 6:3, 6:4, Dimitrov (12-Bulh.) - Carreňo (Šp.) 6:2, 6:4, Dolgopolov (Ukr.) - Fognini (13-It.) 7:5, 4:6, 6:3, Sijsling (Niz.) - Haas (14-Něm.) 3:6, 6:1, 6:4, Gulbis (Lot.) - Janowicz (Pol.) 7:6 (7:5), 3:6, 6:2, Mónaco (Arg.) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:3, Almagro (Šp.) - Golubjov (Kaz.) 6:3, 6:7 (9:11), 7:6 (7:4), Čilič (Chorv.) - Sousa (Portug.) 6:1, 6:1.

2. kolo:

Ferrer (5-Šp.) - Ramos (Šp.) 7:6 (8:6), 5:7, 6:3, Raonic (8-Kan.) - Chardy (Fr.) 6:3, 6:3, Nišikori (10-Jap.) - García-López (Šp.) 6:3, 6:1, Bautista - Verdasco (oba Šp.) 2:6, 7:6 (7:4), 6:1, Thiem (Rak.) - Wawrinka (3-Švýc.) 1:6, 6:2, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo:

Berdych, Isner (ČR/USA) - Erlich, Rosol (Izr./ČR) 6:3, 6:4.

Ženy (dotace 3,671.405 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Kvitová (5-ČR) - Lepchenková (USA) 2:6, 6:2, 6:1, Šafářová (ČR) - Rybáriková (SR) 6:1, 6:2, Stephensová (16-USA) - Cetkovská (ČR) 6:4, 2:6, 6:3, Li Na (2-Čína) - Čeng Ťie (Čína) 6:2, 6:3, Šarapovová (8-Rus.) - McHaleová (USA) 6:1, 4:6, 6:4, Erraniová (10-It.) - Schiavoneová (It.) 6:3, 6:1, Stosurová (Austr.) - Muguruzaová (Šp.) 7:5, 3:6, 6:1.