Šafářová a H +H budou hrát v Québeku finále

ČTK Sport ČTK, Sport
15. 9. 2013 9:00
Třetí nasazená hráčka porazila v semifinále devatenáctiletou Kanaďanku Eugenii Bouchardovou 3:6, 6:3, 6:2, její poslední soupeřkou v neděli bude turnajová šestka Marina Erakovicová z Nového Zélandu.
Lucie Šafářová si na turnaji v Québeku zahraje stejně jako v roce 2009 finále.
Lucie Šafářová si na turnaji v Québeku zahraje stejně jako v roce 2009 finále. | Foto: Reuters

Québec - Lucie Šafářová postoupila na tenisovém turnaji v Québeku do finále.

Třetí nasazená hráčka porazila v semifinále devatenáctiletou Kanaďanku Eugenii Bouchardovou 3:6, 6:3, 6:2, její poslední soupeřkou v neděli bude turnajová šestka Marina Erakovicová z Nového Zélandu.

Stejně tak si, po týdnu od triumfu na US Open, o titul zahrají deblistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. Úspěšný český deblový pár má na dosah trofej na halovém turnaji Challenge Bell v Québecu, kde zatím plní roli nasazených jedniček.

Hlaváčková s Hradeckou v sobotním semifinále otočily zápas s americko-gruzínskou dvojicí Irina Falconiová, Anna Tatišviliová ve vítězství 3:6, 6:4 a 10:7. Ve finále je čekají turnajové dvojky Alla Kudrjavcevová z Ruska a Anastasia Rodionovová z Austrálie.

V Québeku se Šafářové daří

Šafářová opět potvrdila, že se jí v Québeku daří. Finále tam hrála i v roce 2009, tehdy v něm proti Maďarce Melindě Czinkové neuspěla.

V utkání proti domácí naději Bouchardové si pomohla osmi esy, z jedenácti šancí na brejk využila čtyři. Rozhodující set už měla pod kontrolou.

V neděli bude Šafářová usilovat o první letošní titul, na okruhu WTA zatím v kariéře triumfovala čtyřikrát.

Výsledky:

Dvouhra - semifinále:

Šafářová (3) - Bouchardová (5-Kan.) 3:6, 6:3, 6:2, Erakovicová (6-N. Zél.) - McHaleová (USA) 6:4, 6:3.

Čtyřhra - semifinále:

Hlaváčková, Hradecká (1-ČR) - Falconiová, Tatišviliová (USA/Gruz.) 3:6, 6:4, 10:7.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy