Sáblíková vyhrála v Moskvě závod na tři kilometry

28. 1. 2011 15:25
Česká rychlobruslařka je zpět ve hře o celkový triumf

Moskva - Čerstvá mistryně Evropy ve víceboji Martina Sáblíková poprvé v sezoně vyhrála závod Světového poháru. Česká rychlobruslařka byla v Moskvě nejrychlejší na tříkilometrové trati.

Díky vítězství tak může Sáblíková stále pomýšlet na celkový triumf v seriálu. Na vedoucí Beckertovou ztrácí pouze 15 bodů.

"Vždy je to otevřené, takže si raději počkáme, jak to dopadne. Ale v dalších pohárových závodech se samozřejmě budu snažit o dobré výsledky a pak uvidíme, nakolik to bude stačit," uvedla pro ČTK Sáblíková

V pátečním závodě dvojnásobná olympijská vítězka porazila o více než jednu sekundu druhou Ireen Wüstovou z Nizozemska. Němka Beckertová měla v závodě velkou smůlu. V posledním kole upadla kvůli poškozené brusli, do cíle dokulhala a obsadila poslední dvacáté místo. Zatímco Sáblíková získala 100 bodů, Beckertová pouze pět.

Sáblíková unikla masakru. Zachránilo ji zpoždění
Ovál pro Sáblíkovou možná vyroste v Pardubicích

"Za ten čas a výsledek jsem strašně ráda a musím poděkovat trenérovi, který mě honil... To mi strašně pomohlo," dodala Sáblíková.

Svůj první start má v Moskvě za sebou i Karolína Erbanová, která byla v závodě na 500 metrů patnáctá. Vyhrála Němka Jenny Wolfová.

Světový pohár v rychlobruslení v Moskvě:

Muži:

500 m: 1. Pekka Koskela (Fin.) 35,15, 2. Gregg (Kan.) 35,23, 3. De Koning (Niz.) 35,24.

Průběžné pořadí SP: 1. Kato (Jap.) 615 b., 2. I Kang-sok (Korea) 590, 2. Nagašima (Jap.) 488.

Ženy:

500 m: 1. Wolfová (Něm.) 37,90, 2. Boerová (Niz.) 38,56, 3. Richardsonová (USA) 38,57, ...15. Erbanová (ČR) 39,51.

Průběžné pořadí SP: 1. Wolfová 820, 2. I Sang-hwa (Korea) 650, 3. Boerová 490, ...29. Erbanová 60.

3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:04,03, 2. Wüstová (Niz.) 4:05,41, 3. Schusslerová (Kan.) 4:10,45.

Průběžné pořadí SP: 1. Beckertová (Něm.) 275, 2. Sáblíková 260, 3. Rookardová (USA) 236.