Sáblíková, Valenta i Neumannová. 16 českých medailí ze ZOH

Sáblíková, Neumannová, Valenta, hokejisté atd. Podívejte se na přehled všech českých medailistů ze zimních olympijských her
Samostatné Česko pojede na šestou zimní olympiádu. Z těch předchozích pěti přivezli sportovci celkem 16 medailí, přičemž bilance kovů je takřka vyrovnaná: 5 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových.
Připomeňme ještě československé předchůdce, kteří vybojovali 25 medailí, ovšem jen dvě zlaté. Jednu z nich ukořistil skokan na lyžích Jiří Raška v Grenoblu v roce 1968.
Na OH startovala už za federální éry, ale v Albertville ani Lillehammeru na stupně vítězů nedosáhla.
Její medailová sklizeň začala až v Naganu 1998, kde byla druhá na 5 km klasicky a třetí na 10 km volně.
Sport Reuters Sport, Eduard Erben, Reuters
5. 2. 2014 6:00
Projděte si obrazem všech patnáct českých medailových úspěchů ze ZOH.

Čeští sportovci v samostatné éře získali na zimních olympijských hrách už šestnáct cenných kovů včetně pěti zlatých tirumfů.

před 42 minutami

Při útoku afghánské armády na úkryt Tálibánu zemřelo 35 civilistů, hlásí úřady

Nejméně 35 civilistů zahynulo a 13 dalších utrpělo zranění v noci na pondělí při útoku afghánských vládních sil na úkryt povstalců z řad Tálibánu v provincii Hílmand na jihu země. Podle agentury Reuters to uvedli dva zástupci místních úřadů. Informace o operaci se nicméně rozcházejí. Americká armáda, která afghánské vládní síly podporuje, sdělila, že zabito bylo 22 bojovníků Tálibánu, o civilních obětech nehovoří.