Sáblíková, Valenta i Neumannová. 16 českých medailí ze ZOH

Sáblíková, Neumannová, Valenta, hokejisté atd. Podívejte se na přehled všech českých medailistů ze zimních olympijských her
Samostatné Česko pojede na šestou zimní olympiádu. Z těch předchozích pěti přivezli sportovci celkem 16 medailí, přičemž bilance kovů je takřka vyrovnaná: 5 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových.
Připomeňme ještě československé předchůdce, kteří vybojovali 25 medailí, ovšem jen dvě zlaté. Jednu z nich ukořistil skokan na lyžích Jiří Raška v Grenoblu v roce 1968.
Na OH startovala už za federální éry, ale v Albertville ani Lillehammeru na stupně vítězů nedosáhla.
Její medailová sklizeň začala až v Naganu 1998, kde byla druhá na 5 km klasicky a třetí na 10 km volně.
Foto: CPA - Eduard Erben
Sport Reuters Sport, Eduard Erben, Reuters
5. 2. 2014 6:00
Projděte si obrazem všech patnáct českých medailových úspěchů ze ZOH.

Čeští sportovci v samostatné éře získali na zimních olympijských hrách už šestnáct cenných kovů včetně pěti zlatých tirumfů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Basketbalistky USK čeká ve čtvrtfinále Evropské ligy Schio

Basketbalistky USK Praha se ve čtvrtfinále Evropské ligy utkají se Schiem. Italskému celku ke konečné třetí příčce ve skupině B pomohlo kontumační vítězství nad Šoproní, která k poslednímu zápasu základní části odmítla nastoupit kvůli obavám z nákazy koronavirem.

USK do vyřazovací fáze prošel z druhého místa s bilancí dvanácti výher a dvou porážek, které mu připravil vítěz skupiny a obhájce titulu Jekatěrinburg. Pražanky ve středu v posledním kole vyhrály 89:65 v belgickém Braine, ale na soupeře pro čtvrtfinále si musely počkat až do rozhodnutí evropské sekce FIBA.

Další zprávy