Sáblíková, Valenta i Neumannová. 16 českých medailí ze ZOH

Sáblíková, Neumannová, Valenta, hokejisté atd. Podívejte se na přehled všech českých medailistů ze zimních olympijských her
Samostatné Česko pojede na šestou zimní olympiádu. Z těch předchozích pěti přivezli sportovci celkem 16 medailí, přičemž bilance kovů je takřka vyrovnaná: 5 zlatých, 5 stříbrných a 6 bronzových.
Připomeňme ještě československé předchůdce, kteří vybojovali 25 medailí, ovšem jen dvě zlaté. Jednu z nich ukořistil skokan na lyžích Jiří Raška v Grenoblu v roce 1968.
Na OH startovala už za federální éry, ale v Albertville ani Lillehammeru na stupně vítězů nedosáhla.
Její medailová sklizeň začala až v Naganu 1998, kde byla druhá na 5 km klasicky a třetí na 10 km volně.
Foto: CPA - Eduard Erben
Projděte si obrazem všech patnáct českých medailových úspěchů ze ZOH.

Čeští sportovci v samostatné éře získali na zimních olympijských hrách už šestnáct cenných kovů včetně pěti zlatých tirumfů.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy