reklama
 
 

Stříbro! Sáblíková nestačila jen na Wüstovou

9. 2. 2014 14:10
Sáblíková - rychlobruslení - 3000 metrů

Soči - Martina Sáblíková neobhájila olympijské prvenství na trati 3000 metrů z Vancouveru. V nedělním závodě v Soči ji totiž o 1,61 sekundy porazila suverénka této sezony Nizozemka Ireen Wüstová.

Sáblíková tak přidala druhou medaili do sbírky českých medailí ze Soči po sobotním bronzu biatlonisty Jaroslava Soukupa a navíc zkompletovala svou medailovou sbírku z her. Ve Vancouveru totiž získala dvě zlata a jeden bronz.

"Jsem strašně spokojená. Měla jsem strach, že medaile nebude. Teď mám stříbro, které mi chybělo do sbírky, takže absolutní spokojenost," řekla Sáblíková po závodě.

Po Jiřím Holíkovi a Kateřině Neumannové je pak teprve třetí českou sportovkyní, která získala na zimních hrách alespoň čtyři medaile.

Na třetím místě překvapivě skončila Ruska Olga Grafová, která získala vůbec první medaili pro pořadatelskou zemi. 

Wüstová využila, že jela za Sáblíkovou

Sáblíková v rozjížďce s Polkou Katarzynou Bachledovou-Curusovou nasadila rychlé tempo a získávala náskok na tehdy průběžně vedoucí Grafovou. Časem 4:01,95 vytvořila rekord dráhy, jenže největší favoritka Wüstová jela až v následující dvojici.

Nizozemská rychlobruslařka potvrdila, že má v této sezoně výjimečnou formu. Na Sáblíkovou na mezičasech postupně získala více než dvousekundový náskok. I když o jeho část v závěru přišla, vzala si rekord dráhy rychle zpět a díky času 4:00,34 se vrátila na olympijský trůn.

"Chviličku jsem doufala, že by to mohlo být zlato, a asi tak ve třetím kole, kdy jela Ireen, jsem si říkala, že by mohla vykápnout jako vždy, ale to se nestalo. Nedopadlo to, ale i tak to bylo dobré," komentovala výkon Wüstové Sáblíková.

Osobní rekord 4:03,47 vynesl překvapivý bronz domácí Grafové, která odsunula na čtvrté místo německou legendu Claudii Pechsteinovou.

Výsledky:

 

autoři: Sport, ČTK | 9. 2. 2014 14:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama