Sáblíková opět zlatá. Na MS ovládla závod na 5000 metrů

Aleš Vávra Aleš Vávra
12. 3. 2011 17:50
Česká hvězda porazila Beckertovou i Pechsteinovou
Martina Sáblíková.
Martina Sáblíková. | Foto: Reuters

Inzell - Fenomenální česká rychlobruslařka Martina Sáblíková přidala další zlatou medaili do své nekonečné sbírky a stala se počtvrté v řadě mistryní světa.

V německém Inzellu ovládla závod na pět kilometrů a porazila domácí soupeřky Stephanii Beckertovou a legendární Claudii Pechsteinovou.

Sáblíková dojela závod v čase 6:50:83 a druhou Beckertovou porazila o více než čtyři vteřiny. Celkově si připsala již svůj sedmý triumf.

Čtěte také:
Sáblíkové uteklo na MS zlato z 3000 metrů o půl vteřiny

Češka měla v závodě mírnou nevýhodu, protože startovala v předposlední rozjížďce, tedy před svou největší soupeřkou Beckertovou. Po jejím skvělém výkonu založeném na strojově přesném tempu však bylo jasné, že Němka bude mít velmi těžkou úlohu.

Beckertová se pětinásobné vítězce Světového poháru na dlouhých tratích vyrovnala pouze v úvodních kolech, pak začala ztrácet.

Foto: Reuters

Sáblíková získala v Inzellu druhou medaili, stříbro brala na tříkilometrové trati. "Strašně moc jsem chtěla vyhrát a povedlo se to, takže je to skvělé. Po třech kilometrech, i když jsem jezdila pořád stejné časy, tak jsem do toho musela dát hodně síly a přemáhat se.

Nebyla jsem sice schopná zrychlit, ale byla to skvělá jízda," řekla Sáblíková po závodě. "Byla jsem hotová, ale jsem ráda, že to stačilo."

Jen slova chvály měl pro svou svěřenkyni trenér Petr Novák. "Martina odvedla stoprocentní práci. V hlavě měla techniku a od začátku do konce jela bravurně. Já jsem ji ještě takhle jet neviděl," řekl Novák, který se prakticky celý závod usmíval.

"Věřil jsem, že si jede pro zlato. V zámoří by s touto jízdou zajela čas pod 6:40," poukázal Novák na skutečnost, že ve vysokohorském prostředí v Calgary nebo v Salt Lake City by jeho svěřenkyně zřejmě vylepšila vlastní světový rekord.

Nadšení připravila domácím příznivcům legenda rychlobruslařského sportu Claudia Pechsteinová, které na začátku února vypršel trest za podezřelé hodnoty krevních testů. Vzor Sáblíkové se vrátil ve velkém stylu a získal již 54. medaili v mezinárodních závodech.

 

Právě se děje

Další zprávy