S pořádáním mistrovství světa v Liberci pomůže 1700 dobrovolníků

ČTK
28. 2. 2006 13:18
Přes 1700 dobrovolníků se bude podílet na pořádání mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 v Liberci. Organizátoři šampionátu dnes zahájili jejich oficiální nábor, tým by měl být sestaven nejpozději do podzimu 2007. Dosud se přihlásilo prostřednictvím internetu přes 450 zájemců, řekla dnes ČTK generální sekretářka organizačního výboru Kateřina Nyčová.

"Liberečanů je necelá polovina. Mezi zájemci jsou dobrovolníci z Německa, Itálie, Polska, Švédska a USA," dodala Nyčová s tím, že bez dobrovolníků je uspořádání vrcholné akce nemyslitelné. "I na posledním mistrovství světa klasiků v Oberstdorfu 2005 se jich podílelo 1716," poznamenala. Oproti tomu profesionální tým bude podle ní jen velmi úzký, neměl by mít více než 60 lidí. Podle koordinátora dobrovolníků Aleše Másla nenabízejí organizátoři nikomu pracovní poměr, ale hledají tým zodpovědných a spolehlivých lidí, kteří budou pracovat na základě vlastní dobré vůle. "Chtěli bychom, aby zájemců bylo dost, rádi bychom si totiž vybírali," dodal. Dobrovolníci podle něj dostanou za odměnu zimní oblečení a prestižní slevovou kartu. V době šampionátu jim musí být alespoň 16 let, v letech 2007 a 2008 by měli absolvovat dva víkendové semináře a pak se zúčastnit jednoho závodu Světového poháru v Liberci. S jejich pomocí se počítá například při akreditacích, působit budou i jako atašé jednotlivých výprav, v sektoru komunikací, v logistice, marketingu a ubytování. "Podílet se budou i na dopravních kontrolách a přípravě sportovišť," upřesnil Máslo. Podrobné informace a podmínky členství v týmu dobrovolníků jsou na webové adrese www.liberec2009.com. Dobrovolníky využijí organizátoři poprvé již tento víkend při finále žákovských závodů Hledá se nová Kateřina Neumannová, kterého se zúčastní i čerstvá olympijská vítězka a asi 200 dětí. Pořadatelé považují závod za první test budoucího běžeckého areálu ve Vesci.

 

Právě se děje

před 35 minutami

UEFA kvůli koronaviru zrušila kvalifikační zápas Ligy mistrů

Kvalifikační zápas fotbalové Ligy mistrů mezi severoirským Linfieldem a Dritou z Kosova se dnes v Nyonu hrát nebude. Po druhém pozitivním testu na koronavirus mezi hráči kosovského šampiona umístily švýcarské úřady tým do karantény.

UEFA na základě tohoto rozhodnutí finálový zápas kvalifikační fáze Ligy mistrů odložila. Nový termín zatím není znám, vítěz by se nicméně už za týden měl střetnout v 1. předkole s Legií Varšava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy