S Hejnovou v Pekingu zamávalo vlhko i časový posun

ČTK ČTK
21. 8. 2015 9:11
Atletka má za sebou rok plný zdravotních patálií, ale letos se dokázala vrátit, je druhá ve světových tabulkách a chce ve všech bězích hlavně ušetřit co nejvíc sil na finále. A z něho chce medaili.
Zuzana Hejnová
Zuzana Hejnová | Foto: Reuters

Peking - Aklimatizaci má Zuzana Hejnová za sebou, byť to prý nebylo nic příjemného, a už je připravena v neděli postavit se na start na mistrovství světa v Pekingu, kde bude obhajovat titul v závodu na 400 metrů překážek z Moskvy.

Atletka má za sebou rok plný zdravotních patálií, ale letos se dokázala vrátit, je druhá ve světových tabulkách a chce ve všech bězích hlavně ušetřit co nejvíc sil na finále. A z něho chce medaili.

Všechno bylo přeházené

První den po příletu v sobotu ráno však prý byl snad nejhorší, co kdy zažila. "Sice jsem věděla, do čeho jdu, ale musím říct, že to vedro s tím vlhkem a ten časovej posun docela se mnou zamávaly. První dny jsem byla docela přejetá, pořád se mi chtělo spát přes den, v noci jsem nemohla usnout. Bylo to celý přeházený," popisovala po dnešním posledním tréninku.

Už se ale cítí dobře. Má za sebou šest tréninků. "Už jen lehce, dneska byl poslední, zítra volno, v neděli začnu," prohlásila před víkendovým rozběhem. Už se cítí o dost lépe. "Ze začátku jsem se necítila nic moc, ale to bylo tím, jak je člověk po cestě zmlácený. Teď už je to standard, cítím se normálně, v pohodě, už je to dobrý," ujistila.

Bude se šetřit na finále?

Věří, že bude jednotlivými koly procházet hladce. V rozběhu by s tím neměla mít problém, těžší semifinále je na programu v pondělí a finále ve středu ve 14:10 SELČ. "Určitě bych chtěla co nejvíc pošetřit síly, v rozběhu by určitě měl stačit čas nad 55 sekund," myslí si Hejnová, která letos běžela nejlépe za 53,76.

V Pekingu není poprvé, v roce 2008 na olympijských hrách postoupila do svého vůbec prvního velkého finále v kariéře, takže má na Ptačí hnízdo dobré vzpomínky. A dnes na tento stadion vstoupila po takřka týdnu v Pekingu vůbec poprvé, protože doteď byl pro trénink uzavřený.

Jako na olympiádě

"Je to dobré, že nás sem pustili, nemyslela jsem si to, že to tak udělají. Je to hezké, trochu se mi ta olympiáda vrátila, připomínám si to tady a je to fajn, těším se na to," povídala. Stadion se změnil jen zlehka, přibyla skulptura stromu s logy dosavadních šampionátů na protilehlé tribuně.

"Ale jinak je to pořád stejné, i rozcvičovací stadion. Za tu dobu jsem to zapomněla, jak to tady vypadá, ale jak člověk přijde na to stejný místo, tak si to připomene. Je to dobrý, že vím, do čeho jdu," řekla, když se na stadionu s tréninkovým kolegou Pavlem Maslákem fotila na památku. Organizátoři pro MS zmenšili kapacitu z 90.000 diváků na 50 tisíc.

 

Právě se děje

Další zprávy