Rychlobruslařka Sáblíková završila SP dalším vítězstvím

ČTK ČTK, Red Spo
7. 3. 2009 10:37
Sáblíková zvítězila na 3000 metrů i v Salt Lake City
Martina Sáblíková
Martina Sáblíková | Foto: Reuters

Salt Lake City - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála v sobotu i poslední díl Světového poháru na dlouhých tratích. V Salt Lake City zvítězila v závodě na 3000 metrů a potřetí za sebou ovládla celý seriál.

Sáblíková v této sezoně vyhrála čtyři ze šesti závodů. Před dneškem triumfovala na tříkilometrové trati také v Berlíně a Erfurtu i na pětce v Heerenveenu, v dalších dvou závodech skončila druhá.

Čtěte také: Sáblíková potvrdila triumf v SP. Už třetí za sebou

Celkové prvenství už měla v kapse před dnešním startem, přesto zajela další skvělou jízdu a dokázala, že je týden před mistrovstvím světa ve Vancouveru ve výborné formě.

Při neúčasti Němky Claudie Pechsteinová, která sezonu předčasně ukončila kvůli virovému onemocnění, měla být její největší soupeřkou Kanaďanka Kristina Grovesová.

S ní se Sáblíková utkala v přímém souboji v poslední jízdě a v cíli byla o téměř půldruhé vteřiny rychlejší.

Mezi ně se vklínila Němka Daniela Anschützová-Thomsová a protože závěrečný závod měl vyšší bodový koeficient, skončila druhá i v celkovém pořadí.

Výsledky: Finále Světového poháru v rychlobruslení v Salt Lake City:

Ženy:
3000 m:
1. Sáblíková (ČR) 3:58,64, 2. Anschützová-Thomsová (Něm.) 3:59,88, 3. Grovesová (Kan.) 4:00,02.

Konečné pořadí SP: 1. Sáblíková 610, 2. Anschützová-Thomsová 375, 3. Grovesová 375, ...38. Jirků (ČR) 15.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy