Rychlobruslařka Sáblíková završila SP dalším vítězstvím

7. 3. 2009 10:37
Sáblíková zvítězila na 3000 metrů i v Salt Lake City
Martina Sáblíková
Martina Sáblíková | Foto: Reuters

Salt Lake City - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála v sobotu i poslední díl Světového poháru na dlouhých tratích. V Salt Lake City zvítězila v závodě na 3000 metrů a potřetí za sebou ovládla celý seriál.

Sáblíková v této sezoně vyhrála čtyři ze šesti závodů. Před dneškem triumfovala na tříkilometrové trati také v Berlíně a Erfurtu i na pětce v Heerenveenu, v dalších dvou závodech skončila druhá.

Celkové prvenství už měla v kapse před dnešním startem, přesto zajela další skvělou jízdu a dokázala, že je týden před mistrovstvím světa ve Vancouveru ve výborné formě.

Při neúčasti Němky Claudie Pechsteinová, která sezonu předčasně ukončila kvůli virovému onemocnění, měla být její největší soupeřkou Kanaďanka Kristina Grovesová.

S ní se Sáblíková utkala v přímém souboji v poslední jízdě a v cíli byla o téměř půldruhé vteřiny rychlejší.

Mezi ně se vklínila Němka Daniela Anschützová-Thomsová a protože závěrečný závod měl vyšší bodový koeficient, skončila druhá i v celkovém pořadí.

Výsledky: Finále Světového poháru v rychlobruslení v Salt Lake City:

Ženy:
3000 m:
1. Sáblíková (ČR) 3:58,64, 2. Anschützová-Thomsová (Něm.) 3:59,88, 3. Grovesová (Kan.) 4:00,02.

Konečné pořadí SP: 1. Sáblíková 610, 2. Anschützová-Thomsová 375, 3. Grovesová 375, ...38. Jirků (ČR) 15.