Rusové ovládli boxerské ME. Mají celkem čtyři šampiony

ČTK ČTK
15. 8. 2015 22:30
Ruští boxeři získali na amatérském mistrovství Evropy v Samokovu čtyři tituly a na čtvrtém šampionátu za sebou byli nejúspěšnější zemí.
České reprezentaci se až na Zdeňka Chládka na ME tolik nedařilo.
České reprezentaci se až na Zdeňka Chládka na ME tolik nedařilo. | Foto: Facebook Daniel Táborský

Samokov - Ruští boxeři získali na amatérském mistrovství Evropy v Samokovu čtyři tituly a na čtvrtém šampionátu za sebou byli nejúspěšnější zemí. Zlaté medaile pro evropskou velmoc získali Vasilij Jegorov v nejlehčí váze do 49 kg, Vitalij Dunajcev (do 64), Pjotr Chamukov (do 75) a Jevgenij Tiščenko (do 91).

Dva šampiony má Irsko zásluhou Michaela Johna Conlana (do 56), jenž byl předloni stříbrný v nižší třídě do 52 kg, a Josepha Warda. Ten byl ve váze do 81 kg šampionem už na předminulém ME v Ankaře. Jeho finálový soupeř Peter Mullenberg z Nizozemska naopak prohrál boj o zlato i minule v Minsku.

Nejvíce medailí přitom získali Britové (6), ale z pěti finále jejich reprezentanti čtyři prohráli a šampionem se stal jen Joseph Gordina v kategorii do 60 kg. Po jednom zlatu mají ještě domácí Bulharsko (Daniel Asenov/do 52 kg), Litva (Eimantas Stanionis/do 69 kg) a Chorvatsko (Filip Hrgovič/nad 91 kg).

Z českých reprezentantů dopadl v Bulharsku nejlépe Zdeněk Chládek, který ve váze do 69 kg vyhrál dva zápasy a vypadl ve čtvrtfinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Krčmář odpočíval a česká biatlonová štafeta dojela v Anterselvě patnáctá

Čeští biatlonisté bez své jasné jedničky Michala Krčmáře, který dostal po náročném programu volno, obsadili v posledním štafetovém závodu před olympijskými hrami 15. místo. Naděje na lepší výsledek týmu sebral hned na prvním úseku Mikuláš Karlík, neboť po trestném kole jel v závěru startovního pole. Vyhráli suverénně Norové.

Karlík v prvním kole zlomil hůl, což jej ovlivnilo při následné úvodní střelbě. "Zbytečně jsem si ukopl hůlku, pak nad tím přemýšlel a na ležce neudělal nic, co jsem měl. Jsem na sebe naštvaný," řekl České televizi. Po trestném kole Karlík klesl na poslední 24. pozici a na ní s velkou ztrátou také předával Milanu Žemličkovi.

Ten na střelnici nezaváhal, štafetu vytáhl a předával devatenáctý s mankem už téměř tří minut. Jakub Štvrtecký třikrát dobíjel a vyslal Adama Václavíka na trať z 17. místa. Český finišman si úsek protáhl po chybné ráně také o 150 metrů a doběhl patnáctý, předposlední ze štafet, které nebyly dostiženy o kolo. Odstup od Norů v cíli narostl na více než pět a půl minuty.

Češti si připsali 15. pozici v této sezoně po 11., 9. a 18. místě, vždy absolvovali minimálně jeden trestný okruh. Norové vyhráli i třetí týmový závod, do něhož nastoupili. Druzí byli o bezmála dvě minuty pomalejší Rusové, třetí Němci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy