Ruskými sportovci roku jsou běžkař Usťugov a výškařka Lasickeneová

19. 12. 2017 19:39
Sportovci roku se v Rusku stali mistři světa běžec na lyžích Sergej Usťugov a výškařka Maria Lasickeneová.
Sergej Usťugov zářil na Tour de Ski i mistrovství světa.
Sergej Usťugov zářil na Tour de Ski i mistrovství světa. | Foto: ČTK

Moskva - Ruskými sportovci roku jsou běžec na lyžích Sergej Usťugov a skokanka do výšky Maria Lasickeneová. Oba se letos stali mistry světa.

Pětadvacetiletý Usťugov na přelomu kalendářního roku vyhrál prestižní etapový závod Tour de Ski. Na světovém šampionátu v Lahti poté získal dvě zlaté a tři stříbrné medaile.

O rok mladší Lasickeneová byla ve výškařském sektoru suverénkou sezony. Vyhrála všechny mítinky Diamantové ligy, do kterých nastoupila, včetně finále v Bruselu. Na mistrovství světa v Londýně, kde kvůli suspendaci ruské atletiky startovala jako neutrální sportovkyně, obhájila zlato z Pekingu 2015. Na mítinku v Lausanne si vylepšila osobní rekord na 206 cm.

O vítězích ankety rozhodovala expertní komise ministerstva sportu, složená z členů národního olympijského výboru a sportovních federací.