Rusko má problém: Přišlo o agenturu, nesmí pořádat mezinárodní sportovní akce

ČTK ČTK
18. 11. 2015 22:56
Ruská antidopingová kancelář (RUSADA) přišla o svoji licenci, kvůli tomu nemůže Rusko hostit mezinárodní soutěže a ani se ucházet o jejich pořádání.
Rusové mají nyní další problém navíc.
Rusové mají nyní další problém navíc. | Foto: Reuters

Colorado Springs - Světová antidopingová agentura (WADA) suspendovala ruskou antidopingovou agenturu, jejíž fungování označila za nevyhovující. Vedení WADA se na tom jednomyslně shodlo na svém zasedání v Colorado Springs. Bez fungující antidopingové agentury Rusko nemůže hostit mezinárodní soutěže a ani se ucházet o jejich pořádání.

Odebrání oprávnění ruské agentuře doporučila ve své zprávě nezávislá vyšetřovací komise WADA, podle které v Rusku v minulosti docházelo k systematickému a státem podporovanému dopování atletů. Na základě těchto informací už mezinárodní federace IAAF až do odvolání vyloučila ruské atlety ze všech soutěží.

O licenci WADA přišla v minulých dnech také antidopingová laboratoř v Moskvě, pracovat se vzorky nesmí podle předběžného rozhodnutí půl roku. O případném prodloužení trestu nebo navrácení licence bude rozhodovat disciplinární komise WADA.

Na jednání v Colorado Springs zaznělo i volání po rozšíření vyšetřování na veškerý sport v Rusku. Podle kanadské olympijské vítězky v běhu na lyžích Beckie Scottové, jež předsedá komisi sportovců WADA, si i ostatní zaslouží prověření čistoty svých sportů.

Šéf WADA Craig Reedie se k tomuto požadavku konkrétně nevyjádřil. Konstatoval ale, že vyšetřovací pravomoci a finanční možnosti WADA budou rozhodně předmětem dalších diskusí.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy