Rusko - Finsko on-line

20. 2. 2006 18:55
Večerní souboj mezi Finskem a Ruskem rozhodne o druhém uchazeči o olympijské zlato. Zatímco Finové dosud prošli turnajem bez zaváhání, vyhráli všechna utkání v základní skupině i čtvrtfinále proti Američanům, Rusové jsou odborníky pasováni na favority celého turnaje. Potvrdí skvěle sestavený tým plný skvělých mladíků i zkušených veteránů, který zaváhal jen jednou v úvodním souboji se Slovenskem, názor expertů? Sledujte naši on-line reportáž a zjistěte to.

On-line končí. Pro tuto chvíli vám přejeme dobrou noc.

Rusové jdou po prohře 0:4 do bitvy o bronz s Českem. Sborná bude mít o pár hodin odpočinku méně, jak to zítra dopadne, můžete sledovat v on-line reportáži.

60:00 Je konec. Finové jsou ve finále olympiády. Muži v bílém se radují a děkují svému brankáři Niittymäkimu. Obsazení finále Finsko - Švédsko je po průběhu dnešních semifinálových klání jednoznačně zasloužené. Oba týmy byly ve svých utkáních lepší a tak se můžeme v neděli těšit na skandinávský souboj, vyhrocený tradiční velkou rivalitou.

58:05 Kasparaitis je na ledě. Necelé dvě minuty zbývají do konce utkání, v němž překvapivě jednoznačně kralovali Finové.

57:54 Finové si vychutnávají poslední vteřiny přesilovky.

57:20 Rusové už nevěří v zázrak, hrají odevzdaně. Bez zápalu.

56:28 Finové kontrolují kotouč, přesilovku využívají k udržování statu quo. Mají čtyřbrankový náskok a bez problémů směřují do finále. Tam se střetnou s velkými rivaly ze Švédska. Rusko čeká zítra zápas o bronz s českým týmem.

54:41 Rusové jsou ve čtyřech, ale čeká je ještě dlouhé oslabení. Finové hrají v pohodě, nemusí skórovat.

54:39 Finové utahují smyčku, Numminen střílel...

54:16 O. Jokinen si zpracoval puk bruslí, přikopl si jej a pálil. Nabokov připraven.

54:05 Bude se znovu vylučovat. A znovu půjde ven Rus. Van Massenhoven pošle za katr Kasparaitise, který předvedl dva fauly a dostává 2+2 minuty.

53:06 Finové už se netlačí dopředu, přestože mají k dispozici přesilovou hru.

52:53 Jašin střílel z vrcholu levého kruhu, Niittymäki schoval puk v lapačce.

51:22 Jokinen ostře vypálil, Kasparaitisovi do hlavy! Ruský bek otřesený padl k zemi, pak se zvedl a zamířil na střídačku. Nejdříve puk trefil hůl a pak obličej Kasparaitise... Uff, to byla rána.

50:41 Vyloučení po kolizi Ruutua a Kovalčuka. Kovalčuk krosčekoval Kapanena, Ruutu oplácel. Vyloučen je ale jen Rus, který dostává 2+2 minuty.

49:17 GÓL! Finové berou Rusům poslední naděje, zvýšili na 4:0. Finové vyrušili ruskou útočnou akci a ve třech se hnali na ruské beky. Peltonen našel Jokinena u vzdálenější tyče a ten se nemýlil. Šestým gólem na turnaji navýšil náskok Seveřanů.

48:17 Selänne se ocitl za zády ruských beků a převzal dlouhý pas, jeho úprk na Nabokova však zastavil hvizd sudího. Těsný ofsajd.

47:35 Dacjuk mezi kruhy, pálil z první. Zlomil ale hůl v rozhodující chvíli...

47:05 Rusům se nedaří připravit si střeleckou pozici, Finové k nim dobře přistupují.

44:59 Rusové začínali roztáčet kolotoč, ten ale přerušil Niittymäki, který přikryl puk.

43:50 Finové jsou na ruské útoky připraveni v pěti na modré čáře. O takovou hráz se rozbíjí snaha sborné.

42:37 Kovalčuk a Afinogenov zaměstnali finského brankáře i obranu.

42:04 Hagman sebral Rusům puk a prověřil Nabokova.

41:24 Ruská šance, po střele dorážel Jašin. Finové ale pečlivě bránili brankoviště a k dalším dorážkám už soupeře nepustili.

40:50 Kovalčuk se posunul do druhého útoku, Rusové nejspíš stáhli hru na tři útoky.

40:25 V první formaci nahradil Kovalčuka Ovečkin.

40:01 Začala třetí třetina.

40:00 Konec druhé třetiny. Finsko hraje výborně, favorizované Rusy po čtyřiceti minutách drží výsledkem 3:0 na uzdě. Hráči Suomi mají kvalitní pohyb, dokázali eliminovat výtečnou ofenzivní sílu Rusů. Finové hrají výborně dozadu, ubránili se dokonce ve dvojnásobném oslabení.

39:45 Kapanen nahazoval před branku na hůl Jokinena, ten ale nestihl usměrnit puk za Nabokovova záda.

39:12 Afinogenov zavezl puk do útočného pásma, pak pálil Ovečkin. Niittymäki pozorný.

38:26 Lehtinen pálil švihem přes beka, Nabokov vyráží do rohu hřiště.

37:38 Na ledě už je i Koivu, Finové dvojnásobné i "klasické" oslabení zvládli.

37:20 Finům nevyšlo střídání, ruská šance! Bez efektu!

37:16 Finové jsou z nejhoršího venku, jsou ve čtyřech.

36:58 Finové se brání, vyhazují a střídají. Ovšem pouze dvojice Finů, Timonen to nestihl.

36:27 Gončar pálí, Kovaljov doráží. Niittymäki si pohlídal tyč.

36:17 Finský brankář byl trefen tvrdou ranou do masky. Chvíli ležel na ledě, pak byl ošetřován. Bude ale pokračovat a bránit dál finskou klec.

36:08 Gončar pálil od modré, Niittymäki vyrazil do rohu.

35:38 Další finské vyloučení, Rusové dostanou příležitost hrát pět na tři po faulu Saku Koivu u mantinelu.

35:16 Vyloučen byl zlý muž Ruutu, již podruhé v utkání.

35:09 Charitonov nabral rychlost a byl faulován na modré. Výhoda pro Rusko.

33:51 GÓL! Ano, Finové přesilovky umějí. Vedou již 3:0, po střele od modré se k dorážce dostal Koivu a poslal ji do sítě. "Asistoval" mu při tom obránce Markov, který tísnil vlastního gólmana.

33:46 Timonen vypálil, Nabokov kryje.

33:24 Hagman se tlačil do koncovky, ale kvůli faulu nemohl střílet. Něprajev šel na trestnou lavici. Obávaná finská přesilovka začíná.

32:17 Jokinen vypálil po chybné Sušinského přihrávce. Nabokov v rozkleku zneškodnil jeho střelu.

31:29 Šance na obou stranách, bez výsledku. Chybělo přesnější zakončení.

30:46 Kovaljov pálil okamžitě po buly, Niittymäki si s pukem, který vyletěl z klubka těl, dokázal poradit.

30:26 Nummelin napřáhl k prudké ráně ze středního pásma, kotouč zaduněl o zadní mantinel.

29:33 GÓL! Rychlou kombinaci Finů zakončil Lydman. Finsko vede nad Rusy již 2:0. Již před gólovou trefou se tlačil do zakončení Selänne, tomu se to ještě nepovedlo.

28:40 Finové přežili bez problémů ruskou početní výhodu, Laaksonen je zpět.

28:20 Až nyní se to sborné podařilo. Niittymäki musel zasahovat, spíše čekal, že ho puk trefí. Rusko se neprosadilo.

27:57 Finové se zatím dobře brání, Rusové se nemohou dostat k zámku.

27:27 Kovalčuk místo přidržení hry a rozehrání kombinace volil střelu přes Lydmana, finský bek ji zblokoval mimo.

26:40 Laaksonen jde za faul kolenem na trestnou lavici. Přesilovku si vyzkoušejí Rusové.

26:05 Rána od modré, Nabokovovi bránil ve výhledu Ruutu.

24:12 Před Ovečkinem zastavil hru Niittymäki.

23:50 Šance na druhé straně, v níž byl A. Markov. Propásl ale svou příležitost.

22:48 Nabokov rozehrával za brankou, puk se od Ruutua odrazil před brankou. Tam ale chyběla finská hokejka, která by poslala kotouč do prázdné branky. Rusové se nakonec ubránili.

21:52 Kozlov je na ledě, Rusové jsou kompletní.

21:04 Opět Lehtinen mezi kruhy, Tjutin se mu vrhl do střely. Rusové se v oslabení brání s vypětím všech sil.

20:41 Koivu nabil Lehtonenovi, ten z mezikruží minul.

20:27 Selänne ostře pálil, trefil obránce D. Markova.

20:01 Začala druhá třetina.

20:00 Konec třetiny, ještě do sirény stihli Finové dvakrát pálit. Hráči Suomi vedou po dvaceti minutách 1:0 díky využité přesilovce.

19:52 V závěru třetiny míří na trestnou lavici Kozlov. Důvod? Nedovolené bránění.

19:13 Koivu vyhrál buly po zakázaném uvolnění Rusů a Selänne se odvážně vrhl k brance, aby dorážel. Nabokov úspěšnější.

19:00 Ohlášena poslední minuta prvního dějství.

17:21 Další tyč pomohla Nabokovovi po zbrklé a zkažené Tjutinově rozehrávce! Rusko drží zatím nad vodou štěstí a dobře postavená klec.

16:54 Kovaljov se obtočil okolo finské branky, zkusil překvapivě zakončit. Finové ale dobře brání okolí Niittymäkiho branky, přesto si ruská první pětice vytvořila solidní tlak.

15:58 Tyč po střele Hagmana! Za Nabokovem zvonila branková konstrukce, Rusové měli štěstí. Hagman parádně pálil švihem z pravého kruhu.

15:47 Hagman nahodil na Nabokova, ten schoval puk v lapačce a přerušil hru. Vhazování po jeho pravé ruce.

14:35 Ovečkin nyní testoval jiného finského beka Lydmana. Ten byl mnohem úspěšnější než jeho kolega Berg před malou chvílí.

13:50 Skvělá akce i na druhé straně! Ovečkin si několika kličkami upletl dokonalou šanci, stahovačkou obelstil Berga a bekhendem se snažil prostřelit Niittymäkiho. Ten byl ale také výborný a betonem zastavil puk před brankovou čarou.

12:56 Parádní průnik Koiva z rohu hřiště! Ten se prosadil v souboji proti Višněvskému, pak zakončoval a čtyři ruští hráči mu museli zabránit v dorážení na Nabokova.

12:47 Finové clonili před Nabokovem, ten si přesto poradil se střelou.

12:05 Ovečkinovu akci vyřešil brankář ve spolupráci s bekem Lydmanem.

11:22 Přesilovka sborné vůbec nevyšla. Finové potvrdili pověst týmu výborně zvládajícího vedle přesilovek i oslabení. Ruutu je na ledě.

11:06 Jašin pálil z pravé strany, jenže minul a puk pak opustil útočné pásmo.

10:15 Ruská kombinace skončila u Lydmana a ten v pohodě vyhazuje. Finové se zatím velmi dobře brání, soupeř se marně snaží dostat je pod tlak a vytvořit si střeleckou příležitost.

09:22 Vyloučení na straně Finska. Ruutu si počínal u mantinelu až příliš důrazně a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

08:32 Rusové jsou kompletní, tentokrát se dokázali ubránit.

08:23 Jokinen se proháčkoval do šance, vypálil na Nabokova, dojel si i odražený puk a zahrozil dorážkou. Přestože puk poskakoval ruským brankovištěm, nic z toho nebylo.

07:41 Finský zámek pokračuje, teprve po důrazném ataku Kovaljova Rusové vyhodili kotouč.

07:02 Finové opět rozvířili kolotoč v ruské obranné třetině. Jokinen a Peltonen si vyměnili několikrát kotouč, nebezpečí nakonec sborná zažehnala.

06:32 A vzápětí míří za katr další ruský hráč. Sušinský zbytečně zahákoval protihráče.

06:13 GÓL! Finové znovu využívají přesilovku a vedou 1:0. Peltonen skvěle usměrnil Timonenovu střelu od modré. Je to již jejich čtrnáctý přesilovkový gól, vynikající bilance.

05:42 Lydman pálil, Selänne dorážel. Nabokov příliš neviděl.

05:20 Dacjuk v oslabení unikl, několikrát zamíchal pukem a vypálil. Niittymäkiho nepřekonal, jenže pak se i s bránícím Timonenem natlačil do brankoviště i na brankáře.

05:04 Bude se poprvé vylučovat. Na trestnou lavici jde za nedovolené bránění Gončar. Finové budou hrát přesilovku, kterou mají zatím v Turíně nejlepší ze všech týmů.

04:10 Čtvrtý finský útok zahrozil. Ruutu se přetlačoval v ruském brankovišti s gólmanem Nabokovem. Rus byl úspěšnější.

03:31 Teč Kovaljova, velmi nebezpečná. I předtím musel při dalekonosné střele Niittymäki zasahovat.

02:34 Brankář Niittymäki zaváhal za brankou a opuštěnou klec mohli Rusové dobýt, nepovedlo se jim ale rychle dopravit kotouč k volnému střelci. Dobře tam hlídkoval Koivu.

01:50 Na postu Malkina se střídá více hráčů. Jedním z nich je právě Taratuchin.

01:31 Taratuchin porazil u hrazení Berga. Sudí ale nesáhl k potrestání, hraje se v pěti na obou stranách.

00:01 Zápas začal. Finové jsou v bílých dresech, Rusové v červeném. Úvodní buly vyhráli Seveřané.

Ruský tým se bude muset obejít bez Malkina, který se o semifinálový zápas připravil hloupým vyloučením v utkání s Kanadou. Malkin prožil ve vypjatém čtvrtfinále neuvěřitelný zkrat, když nakopl Lecavaliera bruslí.

Utkání bude rozhodovat Kanaďan Don van Massenhoven.

Začátek Utkání mezi Ruskem a Finskem začíná ve 21:00.