Austrálie - Argentina

Austrálie
29:15
Argentina

Vítejte u online přenosu ze semifinále mistrovství světa v ragby, v němž se v neděli od 17:00 utká Austrálie s Argentinou.

Bernard Foley pokládá první pětku zápasu
Bernard Foley pokládá první pětku zápasu | Foto: Reuters
Sestava

AustrálieIsrael Folau, Adam Ashley-Cooper, Tevita Kuridrani, Matt Giteau, Drew Mitchell, Bernard Foley, Will Genia; James Slipper, Stephen Moore (kapitán), Sekope Kepu, Kane Douglas, Rob Simmons, Scott Fardy, Michael Hooper, David Pocock.

Sestava

ArgentinaJoaquin Tuculet, Santiago Cordero, Marcelo Bosch, Juan Martin Hernandez, Juan Imhoff, Nicolas Sanchez, Martin Landajo; Marcos Ayerza, Agustin Creevy (kapitán), Ramiro Herrera, Guido Petti, Tomas Lavanini, Pablo Matera, Juan Fernandez Lobbe, Leonardo Senatore.

Do výkopu zápasu v tuto chvíli zbývá přibližně 25 minut. První semifinále letošního šampionátu už je ale za námi. Nový Zéland v něm porazil Jihoafrickou republiku 20:18.

Na stadionu Twickeham je znovu přítomná i bývalá argentinská fotbalová hvězda Diego Maradona.

Diego Maradona
Diego Maradona | Foto: Reuters

Vzájemné zápasy zde hovoří jasně pro Australany. Wallabies dokázali Pumy porazit v 18 z dosavadních 24 vzájemných utkání.

Soupeři, přesto kamarádi. Mezi ragbisty obou zemí najdeme i mnoho přátel.

Jsou tady hymny obou mužstev. Stadionem zní nejdříve tóny té argentinské. V očích stokilových mužů najdeme i nejednu slzu.

Svou hymnu již mají za sebou i Australané. Utkání může začít!

1.

Formality jsou každopádně za námi, druhé semifinále mistrovství světa v ragby mezi Austrálií a Argentinou začíná! Výkop mají Pumy.

5:0

Neskutečná úvod! Běží druhá minuta a my jsme svědky úvodní pětky zápasu, postala se o ni Australan Rob Simmons.

7:0

Následný kop bez problémů proměnil Bernad Foley a Wallabies tak vedou hned ze startu utkání o sedm bodů!

6.

Argentinci jsou v tlaku. Dočkají se rovněž pokládky?

7:3

Pumy hrály ve výhodě. Pa faulu si vybraly kop na háčko, který Nicolas Sanchez proměňuje. Běží sedmá minuta zápasů a již jsme viděli deset bodů.

9.

Zbytečná chyba modrobílých. Měli šišku v držení, ale při rychlé rozehrávce se dopustili předhozu. Do mlýna vhazují Australané.

12:3

A Wallabies toho využívají beze zbytku! Adam Ashley-Cooper pokládá svou 35. pětku na světových šampionátech a posílá svůj tým do trháku.

14:3

Z velice těžké pozice přímo od postranní čáry se ze vzdálenosti 42 metrů prosazuje i kopáč Bernard Foley. Je to už o 11 bodů!

13.

Míč mají v držení znovu Australané, kteří jsou v tlaku.

13.

Ale zastavil je předhoz, Argentinci hrají ve výhodě. Stále se však nachází na své polovině.

14.

Krásnou a velmi odvážnou kličku si teď dovolil nejlehčí hráč na hřišti. Pouze 77 kilogramů vážící Argentinec Sebastian Cordero pohybem zmátl soupeře pohybem, naznačil přihrávku a ještě stihl odkopnout míč do aut. Sklízí zasloužený potlesk z tribun.

15.

Australanům se aut povedl a mají šišku v držení. Pumy však kvalitně brání.

16.

Wallabies pomalu ale jistě umazávají vzdálenost od cílového brankoviště. Dočkáme se další pětky?

17.

Folau teď neuvolnil míč v rucku a Argentinci dostávají balón.

18.

Znovu se ale dopouštějí chyby v rozehrávce. Je na nich patrná velká nervozita patrně plynoucí z obrovské důležitosti zápasu.

20.

Argentinci mají aut na pěti metrech a jsou v tlaku!

21.

Pumám se ale následný maul nepovedl. Je tady mlýn, do nehož však budou vhazovat žlutí.

23.

Mlýn se však zbortil, a to vinou Australanů. Modrobílí dostávají druhou šanci kopu na háčko!

14:6

Nicolas Sanchez se nemýlí. Je sníženo!

26.

Australané jsou znovu v tlaku, obrana soupeře je však zatím pozorná.

26.

Zkoumá se video. A je tu žlutá karta pro Tomase Lavaniniho. Australané budou mít 10 minut výhodu jednoho muže v poli!

27.

Wallabies se váží do maulu, ve kterém jsou extrémně silní! Argentinci se brání zuby nehty.

28.

No a klokani si věří! Odmítli kop na háčko a místo toho nakopli míč do autu a budou vhazovat. Chtějí pětku!

29.

Ale zastavuje je technická chyba. Je tu mlýn do něhož pošlou šišku Argentinci.

30.

Pumy mají míč v držení, ale mají velké potíže s tím, uhrát vlastní rucky.

31.

A je tu chyba. Neuvolnění míče v rucku se trestá mlýnem pro Australany.

31.

Australané jsou v útoku nesmírně silní! Od další pětky je dělí nějaké dva metry!

19:6

A je to tady! Australané totálně rozebrali obranu svého soupeře. Podruhé se dnes pětkou prosazuje Adam Ashley-Cooper!

34.

Další obtížný kop ale Foley nezvládl. Háčko minul o zhruba pět metrů a zlostně zahodil stojánek na šišku.

36.

Ofsajd Australanů. Pumy budou dnes už potřetí kopat na háčko.

19:9

No a Sanchez bezpečně proměňuje, zatím je dnes v této činnosti stoprocentní.

38.

Kapitán Australanů Stephen Moore teď pokazil aut a míč získává soupeř.

39.

Pumy se snaží prodrat se dopředu, ale Wallabies zatím působí jako dobře namazaný stroj.

40.

No a málem jsem to zakřikl. Argentina byla blízko položení své první pětky, ale deset metrů od brankoviště si nepřesně přihráli. Je tu mlýn pro klokany.

První poločas je konce. Po čtyřiceti minutách je stav 19:9. Nutno říct, že Australané jsou zatím v utkání jasně lepší. Jejich převaha zejména v rojích je opravdu znatelná.

Zápas si evidentně užívá i Diego Maradona. A to je skóre pro jeho tým nepříznivé.

V hledišti nechybí ani Princ Harry. Komu asi fandí?

Australané položili v první půli tři pětky. O dvě z nich se postaral Adam Ashley-Cooper. Pumy jsou však stále ve hře. Na zvrat mají celých 40 minut. Podaří se jim to?

Australia's Adam Ashley-Cooper celebrates scoring a try Reuters / Dylan Martinez Livepic | Foto: Reuters
41.

Druhý poločas byl zahájen! Klokani se hned po svém výkopu dostávají do tlaku.

42.

Foley měl šanci navýšit z trestného kopu vedení Australanů, ale znovu se netrefuje. Dnes se minul již podruhé ze čtyř příležitostí.

44.

Oslabení pro Pumy. Ze hry odstupuje zraněný velezkušený zadák Juan Martin Hernandez.

45.

Australané však zavinili zborcení mlýna a modrobílí tak budou kopat na háčko!

19:12

A Sanchez je narozdíl od Foleyho stále stoprocentní! Připisuje na konto svého týmu další tři body.

47.

Hraní rukou v rucku znamená trest pro Argentinu v podobě trestného kopu pro soupeře.

22:12

Foley se tentokrát nemýlí. Znovu je to o deset!

50.

Lavanini teď předvedl slušný průnik, ale v následném rucku Argentinci znovu přicházejí o balon.

51.

Argentinci se přibližují soupeřovu brankovišti! Tribuny Twickenhamu je ženou dopředu!

53.

Klokani se provinili proti pravidlům postavením mimo hru. Budou Argentinci znovu kopat?

53.

Nebudou! Pumy chtějí pětku, a tak jen odkopávají balon do autu a sami budou vhazovat.

54.

Nakonec je tedy přece jenom kop na háčko pro Argentinu. Ten je nařízen za neuvolnění složeného hráče. Bude i po tomto pokusu Sanchez stále stoprocentní?

22:15

Ano! Sanchez je dnes večer neomylný. Zaznamenal vše 15 bodů svého týmu, zatím to ale na Australany nestačí.

Argentina's Nicolas Sanchez kicks a penalty Action Images via Reuters / Henry Browne Livepic | Foto: Reuters
56.

Moore provedl vhazování ukázkově a Wallabies se už váží do maulu a tlačí míč směrem k soupeřově brankovišti.

58.

Krásná akce Australanů končí předhozem. Velká škoda.

61.

Foley se teď pokusil z velké dálky o drop goal, ten však byl hodně nepovedný.

62.

Folau se provinil ofsajdem. Míč přisouzen Argentincům.

63.

Australané měli v mlýnu ohromný tlak, Pumám se šišku sotva podařilo vyndat.

64.

Krásný průnik Joaquina Tuculeta. Argentina je blízko!

64.

A opět bylo všechno vzrušení zbytečné. V následném rucku Argentinci balon znovu ztrácejí.

66.

Ofsajd modrobílých. Je tu trestný kop pro Australany!

67.

Foley však balon napálil do autu, Wallabies budou pokračovat autovým vhazováním.

69.

Nápor Australané nedokázali přetavit v body, naopak se dopustili předhozu. Pumy hrají ve výhodě.

70.

Deset minut do konce! Sledujeme úžasné ragby plné tvrdých skládek a rychlých útoků. U míče je Austrálie.

27:15

Zdá se, že je rozhodnuto! Drew Mitchell předvedl málo vídaný únik, kdy sám udělal s balonem nějakých 60 metrů! Na pěti metrech pak přihrál volnému Ashley-Cooperovi, pro kterého už pětka byla jen formalitou.

29:15

Foley měl ke kopu snadnou pozici a proměňuje. Wallabies míří do finále světového šampionátu!

Australia's Bernard Foley kicks Reuters / Dylan Martinez Livepic
Australia's Bernard Foley kicks Reuters / Dylan Martinez Livepic | Foto: Reuters
75.

Australané už jen hrají na čas, chtějí logicky zápas dohrát s míčem ve svém držení.

77.

Argentinci ještě neskládají zbraně. Sympaticky se snaží skóre utkání alespoň zkorigovat.

79.

Cordero hezky prošel, Pumy však neměli kudy do brankoviště, a tak se znovu vrací na vzdálenost zhruba dvaceti metrů.

80.

Poslední minuta! Argentinci stupňují závěrečný tlak!

Zápas končí! Skončil krásný zápas, ve kterém byla Austrálie jednoduše lepší. Argentina doplatila na chyby zejména v úvodu utkání. Nyní čeká Pumy v pátek zápas o bronz s Jihoafrickou republikou. Wallabies se ve finále utkají s týmem Nového Zélandu. Poprvé v historii tak dojde na souboj těchto dvou gigantů ve finále světového šampionátu!

To je od mne pro dnešek vše a u dalšího online přenosu se těším na shledanou.