Roztrpčený Rosol: Nepředhazujte mi pořád ty prohry

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 9. 2013 17:00
Hodně podrážděný byl po zápase nedělní dvouhry s Horaciem Zeballosem v rámci semifinále Davis Cupu proti Argentině český tenista Lukáš Rosol.
Lukáš Rosol byl roztrpčený z toho, že mu novináři připomněli jeho sérii deseti porážek v řadě.
Lukáš Rosol byl roztrpčený z toho, že mu novináři připomněli jeho sérii deseti porážek v řadě. | Foto: Reuters

Praha - Hodně podrážděný byl po zápase nedělní dvouhry s Horaciem Zeballosem v rámci semifinále Davis Cupu proti Argentině český tenista Lukáš Rosol.

V zápase se Zeballosem sice měl dva mečboly, ty však nevyužil, a prohrál tak podesáté v řadě.

Na tiskové konferenci po utkání ho pak dopálila nevinná otázka na to, co říká na to, že na výhru čeká už tři měsíce.

"Jakou souvislost může tenhle zápas mít s těmi předchozími? Jestli jsem prohrál stokrát, tisíckrát, to může být úplně jedno. Že mi to budete pořád připomínat, tím se nic nezlepší," odsekl Rosol, jenž podle deníku Blesk žádal v tomto týdnu za rozhovor víkendový pobyt.

Lukáši, ale to, že jste tři měsíce nevyhrál, to je fakt. Takže Vás to nějak mohlo ovlivnit...
Ne, proč? Myslím, že první dva sety jsem odehrál v pořádku. Pak jsem něco zahrál špatně, ale na podmínky, které jsme tady k tréninku měli jako třetí a čtvrtý hráč týmu, to podle mě bylo na dobré úrovni.

Měl jste k dispozici dva mečboly. Proč se Vám ani tentokrát nepovedlo dovést zápas do vítězného konce?
Při mečbolu na svém podání jsem nedal první servis a on zahrál dobrý balon. Měl víc štěstí. Hotovo. To je tenis. Nic víc, nic míň. Druhý set byl hodně vyrovnaný. Měl jsem šance, ale neproměnil je. Ve třetím setu jsem měl brejkboly, mohl jsem klidně vyhrát 6:3, ale prohrál ho 4:6. Je to o využití šancí, on měl víc štěstí.

Mrzí Vás další porážka o to víc, že byla v Davis Cupu?
Je to jiné. To kde to bylo, ale nic moc neřeší. Chtěl jsem hrát dobrý tenis.

Můžete se alespoň něčeho pozitivního chytit do dalších zápasů?
Chtěl jsem hrát dobrý tenis, ale drželo mě jen podání. Světlá tečka na tom zápase. Jinak nevím, co k tomu říct. Zkusím všechno znovu a myslím, že se to může jedině zlepšit.

Platí, že teď budete zkoušet štěstí na turnajích ATP v Asii?
Jasná věc. Nebudu sedět doma a jen trénovat. Jedu na další turnaje, to se musí každou chvíli zlomit. Dělám pro to všechno, dva týdny jsem tvrdě trénoval, podle mě nejvíc z týmu. Věřím, že se to otočí a zase začnu vyhrávat.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Policie Kapitolu varuje před možným útokem na sídlo Kongresu

Policejní sbor zajišťující ochranu sídla amerického Kongresu (USCP) ve středu oznámil, že obdržel informace o možném pokusu blíže neurčené ozbrojené skupiny zaútočit ve čtvrtek na Kapitol. Hrozba podle amerických médií zřejmě souvisí s krajně pravicovou spikleneckou teorií, podle níž se má 4. března znovu chopit moci exprezident Donald Trump, jenž má mezi pravicovými extremisty mnoho stoupenců.

"Dostali jsme zpravodajské informace o možném plánu na dobytí Kapitolu blíže neurčenou ozbrojenou skupinou ve čtvrtek 4. března. Již jsme učinili významné bezpečnostní opatření, mezi něž patří vztyčení fyzické bariéry a zvýšení počtu aktivních příslušníků, abychom zajistili ochranu Kongresu, veřejnosti a našich policistů," uvedla ve vyjádření USCP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy