Rozkol ve Fed Cupu. Kvitová fandí Třinci, Plíšková Litvínovu

ČTK ČTK
14. 4. 2015 18:02
České tenistky během přípravy na fedcupové semifinále sledují hokej.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Milan Kammermayer

Ostrava - Trénují v hale, která za dva týdny přivítá hokejové mistrovství světa, a snad i proto české tenistky během přípravy na fedcupové semifinále s Francií sledují také vrcholící boj o titul v hokejové extralize.

Sympatie k oběma finalistům dokonce v týmu obhájkyň loňského fedcupového prvenství rozdělují dvě nejvýše postavené české hráčky Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou.

Vycházející česká hvězda Plíšková si hokej oblíbila před několika lety v Litvínově, kde jednu dobu trénovala. "Takže od té doby jim fandím," uvedla. Ale za ortodoxní fanynku se třiadvacetiletá rodačka z Loun nepovažuje. "Není to žádné velké fandění, protože na zápasy nechodím. Ale na hokeji jsem se tam už podívat byla a samozřejmě, že teď sleduju i finále a věřím, že to dotáhnou k titulu," řekla Plíšková.

Už méně se vývoj série mezi Třincem a Litvínovem po dvou výhrách Severočechů zamlouvá domácí jedničce Kvitové. Rodačka z Fulneku začala hokejové dění daleko více sledovat díky vztahu s prostějovským hokejistou Radkem Meidlem.

Kvitová se dívala s přítelem

"S přítelem jsem se dívala o víkendu na oba zápasy. Fandím víc Třinci, protože je z Moravy. Ani nevím, v kolik se zítra hraje, ale kdybych měla chvilku, určitě se ráda podívám," řekla Kvitová.

Ještě blíž k hokeji mají další členky výběru kapitána Petra Pály. Brněnská rodačka Lucie Šafářová už dokonce na extraligovém utkání Komety vhazovala úvodní buly a jako jediná stála na ledě s bruslemi i hokejkou. "Když jsem byla menší, tak jsem s tátou na rybníce hokej hrávala. Mám ten sport ráda," uvedla. Plánuje, že když bude příležitost, zajde si na nějaké utkání českých hokejistů na nadcházejícím mistrovství světa.

S bruslemi si ale nejvíce tyká Barbora Strýcová, která se v dětství ještě před tenisem věnovala krasobruslení. "V Plzni mám mezi hokejisty spoustu kamarádů, když jsem doma, chodím koukat i na zápasy. Ale jinak hokej sleduju, až když o něco jde," řekla Strýcová.

S ohledem na náročný tréninkový program se v Ostravě tenistky ke sledování finále v televizi zřejmě nedostanou. "Budu to asi sledovat on-line přes mobil," řekla Plíšková.

 

Právě se děje

Další zprávy