Rozjetí Clippers deklasovali Brooklyn a nadále vládnou NBA

15. 11. 2016 7:52
Basketbalisté Los Angeles Clippers zůstávají s bilancí deseti výher z jedenácti zápasů nejlepším celkem zámořské NBA. Vítězství proti Brooklynu řídili Chris Paul, který si připsal 21 bodů a devět asistencí, a Blake Griffin. Ten přidal 20 bodů.
Oslavující hráči Los Angeles Clippers.
Oslavující hráči Los Angeles Clippers. | Foto: Reuters

Los Angeles - Basketbalisté Los Angeles Clippers přehráli Brooklyn 127:95, zaznamenali sedmé vítězství za sebou a s bilancí deseti výher z jedenácti zápasů jsou nejlepším celkem NBA. Osmé vítězství ze stejného počtu utkání má na kontě San Antonio, které porazilo Miami 94:90.

Clippers na své palubovce od začátku dominovali a první čtvrtinu vyhráli 39:14. Chris Paul k pohodlné výhře přispěl 21 body a devíti asistencemi. Blake Griffin přidal 20 bodů. Žádný hráč Clippers nemusel odehrát více než 26 minut.

Hráči Miami dokázali v poslední čtvrtině na hřišti San Antonia téměř smazat čtrnáctibodové manko, ale v koncovce si zkušení Spurs vítězství pohlídali. Vítěze vedl s 24 body a 12 doskoky Kawhi Leonard. Hostům nestačilo 27 bodů Diona Waiterse, ani 23 bodů a 17 doskoků Hassana Whitesidea.

Carmelo Anthony s Kristapsem Porzingisem nastříleli po 24 bodech a jejich New York Knicks zdolali Dallas 93:77. Mavericks sice vedli v poločase o šest bodů, ale třetí čtvrtinu ovládli domácí Knicks 34:12.

Houston si poradil s Philadelphií 115:88. James Harden už v první čtvrtině stihl nastřílet 23 ze svých celkových 30 bodů. Rockets za celý zápas trefili sedmnáct trojek a Sixers prohráli podeváté z deseti utkání.

V nejvyrovnanějším utkání večera se z druhé výhry v sezoně radovalo New Orleans, které udolalo Boston 106:105. O vítězství Pelicans rozhodl Tim Frazier, jenž dvě a půl sekundy před koncem proměnil jeden ze dvou trestných hodů. Anthony Davis k výhře přispěl 25 body, 17 doskoky, ale měl i sedm ztrát. Bostonu nestačilo 37 bodů Isaiaha Thomase.

Výsledky NBA:

Detroit - Oklahoma City 104:88, Houston - Philadelphia 115:88, Indiana - Orlando 88:69, LA Clippers - Brooklyn 120:90, New Orleans - Boston 106:105, New York - Dallas 93:77, San Antonio - Miami 94:90, Utah - Memphis 96:102.

3. Oklahoma City 11 6 5 54,5
4. Minnesota 9 3 6 33,3