Rozhněvaná Vonnová: Za mé zranění může jury!

23. 2. 2013 15:36
Američanka Lindsey Vonnová zkritizovala ve svém prvním veřejném vystoupení po zranění na mistrovství světa ve Schladmingu závodní komisaře šampionátu v čele s Atle Skaardalem.
Lindsey Vonnová si kvůli zranění téměř na rok od lyžování odpočine
Lindsey Vonnová si kvůli zranění téměř na rok od lyžování odpočine | Foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen - Američanka Lindsey Vonnová zkritizovala ve svém prvním veřejném vystoupení po zranění na mistrovství světa ve Schladmingu závodní komisaře šampionátu v čele s Atle Skaardalem.

Podle lyžařky, jež si při pádu v superobřím slalomu zpřetrhala vazy v pravém koleně, nebyly podmínky pro závod bezpečné.

"Myslím, že se jury rozhodla špatně, nebylo to bezpečné," řekla Vonnová během telekonference na adresu týmu kolem Skaardala. Olympijská vítězka ve sjezdu prý už během jízdy nemohla uvěřit, jak jsou podmínky na trati špatné. "Sníh byl příliš měkký a trať byla rozbitá," uvedla.

Jury nejprve kvůli počasí start úvodního závodu šampionátu postupně odkládala a odpoledne po třech hodinách čekání přece jen pustila lyžařky na trať. Odsouvání začátku po čtvrthodinách bylo podle Vonnové pro závodnice hodně nepříjemné.

Téměř rok bez závodění

Osmadvacetiletá lyžařka doplatila podle svých slov právě na měkký sníh, do něhož dopadla po jednom z dlouhých skoků. "Moje pravé koleno schytalo naplno to zbrždění. Právě v tom okamžiku se mi prolomilo a já spadla," popsala osudný okamžik.

Vonnová doufá, že její pád bude pro závodní komisaře poučením a že si napříště "dobře rozmyslí, jestli závod odstartují, protože bezpečnost by měla mít vždycky přednost."

Američanka se po návratu domů podrobila operaci a čeká ji nejméně osmiměsíční rehabilitace. Velkou motivací pro ni bude start na olympijských hrách v Soči a dnes znovu zopakovala, že se na lyže určitě vrátí. "Vůbec nepochybuju, že zase budu jezdit na lyžích - stejně dobře nebo ještě lépe," řekla s tím, že po zranění se bude cítit jako outsider. "Možná to trochu zmírní tlak," dodala.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy