Rosolová nahradila Hejnovou a ozdobila šampionát časem 54,63

3. 8. 2014 16:17
Denisa Rosolová vyhrála při neúčasti Zuzany Hejnové český titul v běhu na 400 metrů překážek a časem 54,63 sekundy.
Denisa Rosolová
Denisa Rosolová | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Denisa Rosolová vyhrála při neúčasti Zuzany Hejnové český titul v běhu na 400 metrů překážek a časem 54,63 sekundy se zařadila na druhé místo evropských tabulek této sezony.

Razantní zlepšení letošního maxima jí zvedlo sebevědomí natolik, že chce na nadcházejícím mistrovství Evropy v Curychu obhájit stříbrnou medaili ze šampionátu v Helsinkách před dvěma lety.

"Strašně se mi dneska ulevilo, opravdu jsem si oddychla. Teď už vím, že na to mám, že jsem tréninkové manko dohnala," pochvalovala si Rosolová. "A ještě víc než času si cením toho, že jsem si zlepšila psychiku. Je to povzbuzení, protože jsem si včera říkala, že když poběžím blbě, tak snad půjdu v Curychu tu čtyřstovku hladkou, ale naštěstí nemusím," podotkla s úsměvem.

V týmu českých atletů pro Curych jsou po dnešku čtyři nová jména. Limit splnili v závodu na 400 metrů Daniel Němeček i jeho kolega z Dukly Praha Patrik Šorm, na požadovaný průměr se dostala také štafeta. Kritéria pro Curych splnilo a odjet na ME může celkem 43 reprezentantů, se čtvrtkařskou štafetou navíc pojede náhradník.

Pro titul v běhu na 1500 metrů si doběhla Kristiina Mäki, která soupeřkám nastoupila více než kolo před cílem a porazila specialistku na osmistovku Lenku Masnou.

Mäki přitom ještě v pátek závodila na finském šampionátu v Kuopiu, kde obsadila druhé místo. Sobotní přesun do Ostravy jí trval 16 hodin. "Bylo to docela náročné, přijela jsem v sobotu před půlnocí," řekla běžkyně, která má dvojí občanství, ale reprezentuje České republiku.

O český rekord ve skoku o tyči se neúspěšně pokoušel Jan Kudlička, laťka ve výšce 582 centimetrů třikrát spadla. Titul získal výkonem o 10 cm horším.