Rosolová: Jsem možná blázen, ale z ME chci medaili

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
30. 7. 2014 15:28
Překážkářka Denisa Rosolová se po nemalých zdravotních problémech opět dostává do dobré formy
Denisa Rosolová.
Denisa Rosolová. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Překážkářka Denisa Rosolová se po nemalých zdravotních problémech opět dostává do dobré formy a dva týdny před mistrovstvím Evropy prozrazuje, že na šampionát do Curychu opět pojede s chutí stoupnout si na stupně vítězů.

"Jsem možná trochu blázen, ale netajím, že jako úřadující vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek musím jet do Curychu s medailovými ambicemi," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

S dosavadními letošními výkony asi moc spokojená nejste. Co bylo jejich příčinou?

Jsem přímo zklamaná, než nespokojená. Měla jsem však dva měsíce zdravotní problémy, které mě výrazně přibrzdily. Na halovém mistrovství světa jsem po pádu odkulhala s prasklou čéškou a vzápětí následovala zánět ve zraněném kolenu, takže jsem sotva chodila. V dubnu jsem pak začala pociťovat obrovskou únavu a lékaři zjistili, že ji způsobil streptokok. Následovaly další tři týdny bez sebemenšího tréninku.

Už jste po této nucené přestávce zase v plném tréninkovém procesu?

Už jsem konečně zdravotně v pořádku a tréninkové manko už snad také  smazala. Uplynulý víkend se mi podařilo v běhu na hladkých 300 metrů  vytvořit osobní rekord, takže forma se mi snad vrací. 

Na víkendovém mistrovství ČR vás čeká přítažlivý souboj se Zuzanou Hejnovou. Čím pro vás bude tento šampionát?

Užitečným testem před mistrovstvím Evropy. Pokud jde o Zuzku, tak je zatím otázka, zda s bolestmi v patě bude schopna zvládnout rozběh i finále. Pro mě bude moc důležité, abych dosáhla času, který mě plně uspokojí. Což je výkon kolem 55 vteřin. Hodně bude samozřejmě záležet i na počasí.

A s jakými představami se vydáte na mistrovství Evropy do Curychu?

Jsem možná trochu blázen, ale netajím, že jako úřadující vicemistryně Evropy na 400 metrů překážek musím jet do Curychu s medailovými ambicemi. V každém případě se chci přiblížit současné evropské špičce. Věřím si a myslím, že za optimálních podmínek bych svého cíle mohla dosáhnout.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy