Maslák vyhrál v Moskvě, Rosolová a Hejnová mají limit na HME

Aktualizováno 1. 2. 2015 17:38
Atletka Denisa Rosolová obsadila na mítinku Ruská zima v Moskvě třetí místo v běhu na 400 metrů. Čtvrtá skončila Zuzana Hejnová. Obě splnily limit pro účast na HME v Praze.
Pavel Maslák
Pavel Maslák | Foto: CPA Eduard Erben

Moskva - Běžec Pavel Maslák vyhrál na mítinku Ruská zima v Moskvě závod na 400 metrů časem 45,80 sekundy, kterým se zařadil na čtvrté místo letošních světových tabulek. Halový mistr světa a Evropy zaostal jen o dvě setiny za maximem Bralona Taplina z Grenady.

Maslák, který drží český rekord v hale výkonem 45,24, zvítězil při prvním startu na své parádní trati po loňských zdravotních problémech naprosto suverénně. Druhý Rus Pavel Trenichin za ním zaostal o 1,43 sekundy. Český běžec také splnil limit pro účast na halovém mistrovství Evropy v Praze, kde bude obhajovat předloňský titul z Göteborgu.

"Běželo se mi dobře. Prvních 200 metrů super, třetí stovka nebyla nic moc, ale to bylo hlavně tím, že to je první čtvrtka a ještě to není doladěné. Hlavně jsem rád, že noha drží. Je to na dobré cestě," uvedl na webu topathletics.org Maslák, kterého o velkou část loňské sezony připravilo zranění pravého zadního stehenního svalu.

Na ženské čtvrtce limit splnily Denisa Rosolová, která obsadila třetí místo, a čtvrtá Zuzana Hejnová. Rosolová zaběhla čas 52,64 sekundy a nestačila jen na dvě ruské soupeřky. Vítězná Jekatěrina Renžinová vytvořila letošní světové maximum 52,08, druhá byla Alena Maminová za 52,39.

"Na první závody v hale to nebylo špatné," prohlásila na facebooku Rosolová, která se v přípravě potýkala s bolavou achillovkou. "Myslím, že příště bych mohla běžet o dost lépe," věřila.

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Hejnová, která loni začátkem srpna ukončila letní sezonu kvůli zranění paty, při prvním ostrém startu předvedla na hladké čtvrtce výkon 53,82 sekundy.

V běhu na 60 m překážek vybojoval třetí místo Petr Svoboda ve svém nejlepším letošním čase 7,75. Lepší byli jen Kubánec Dayron Robles a domácí Konstantin Šabanov (oba 7,69).

Ženy - 60 m: 1. Povhová (Ukr.) 7,27
400 m: 1. Renžinová 52,08, 2. Maminová (obě Rus.) 52,39, 3. Rosolová 52,64, 4. Hejnová (obě ČR) 53,82
800 m: 1. Poistogovová (Rus.) 2:02,11
60 m př.: 1. Talajová (Běl.) 8,02
výška: 1. Licwinková (Pol.) 201, 2. Kučinová (Rus.) 199
dálka: 1. Koněvová (Rus.) 682.

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.