Rosol sérii proher nezastavil. Poražen odešel i Veselý

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
15. 9. 2013 17:45
Lukáš Rosol prohrál nezastavil sérii proher ani v Davis Cupu. V úvodní nedělní dvouhře semifinále a Argentinou podlehl Horaciu Zeballosovi 6:4, 6:7 a 4:6, a prohrál tak podesáté v řadě.
Lukáš Rosol prohrál svůj desátý v zápase v řadě, proti Horaciu Zeballosovi přitom měl dva mečboly.
Lukáš Rosol prohrál svůj desátý v zápase v řadě, proti Horaciu Zeballosovi přitom měl dva mečboly. | Foto: Reuters

Praha - Lukáš Rosol nezastavil sérii proher ani v Davis Cupu. V úvodní nedělní dvouhře semifinále s Argentinou podlehl Horaciu Zeballosovi 6:4, 6:7 a 4:6, a prohrál tak podesáté v řadě.

Naposledy uspěl před třemi měsíci na turnaji v londýnském Queensu.

"To je tenis, buď se vyhrává, a nebo prohrává. Neřeším, jestli jsem prohrál stokrát za sebou, nebo dvěstěkrát. To řeší jen lidi kolem. To je jejich problém," řekl Rosol po zápase v rozhovoru pro Českou televizi.

Argentinci vyhráli za rozhodnutého stavu 3:0 pro Česko obě nedělní dvouhry. Jiří Veselý totiž v závěrečném duelu podlehl Leonardu Mayerovi dvakrát 4:6.

Rosolovi nestačily ani dva mečboly

Hrdinovi čtvrtfinálového zápasu v Kazachstánu Rosolovi nepomohlo ani to, že měl v tie-breaku druhého setu za stavu 6:4 dva mečboly. 

Zeballos je oba odvrátil, zkrácenou hru vyhrál 8:6 a díky brejku v deváté hře třetí sady i celý zápas.

Češi se ve finále utkají od 15. do 17. listopadu se Srbskem. Ti v neděli otočili stav zápasu s Kanadou na 3:2. Hrát by se i tentokrát mělo hrát v Bělehradu.

Výsledky:


Česko - Argentina 3:2

Rosol - Zeballos 6:4, 6:7 (6:8), 4:6, Veselý - Mayer 4:6, 4:6.

Srbsko - Kanada 3:2

 

Právě se děje

před 28 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy