Rosol prohrál v Mnichově se Zverevem a končí ve 2. kole

ČTK ČTK
28. 4. 2016 15:22
Třicetiletý český tenista podlehl o jedenáct let mladšímu Zverevovi poprvé po předchozích třech výhrách, porazit ho dokázal i v březnu v klíčovém zápase na Davis Cupu v Hannoveru.
Alexander Zverev
Alexander Zverev | Foto: ČTK

Mnichov - Lukáš Rosol nestačil na antukovém turnaji v Mnichově na domácí vycházející hvězdu Alexandera Zvereva a po prohře 3:6, 4:6 vypadl ve 2. kole. Třicetiletý český tenista podlehl o jedenáct let mladšímu Zverevovi poprvé po předchozích třech výhrách, porazit ho dokázal i v březnu v klíčovém zápase na Davis Cupu v Hannoveru.

Dnes na mnichovské antuce se Rosol nedostal k jedinému brejkbolu, naopak sám dvakrát servis ztratil. Zverev zápas ukončil čistou hrou po hodině a osmi minutách. Ve čtvrtfinále se poměří s turnajovou jedničkou Belgičanem Davidem Goffinem.

Tenisový turnaj mužů v Mnichově (antuka, dotace 520.070 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

A. Zverev (8-Něm.) - Rosol (ČR) 6:3, 6:4, Goffin (1-Belg.) - Estrella (Dom. rep.) 5:7, 6:3, 6:2, Fognini (5-It.) - Kukuškin (Kaz.) 6:3, 7:5, Kovalík (SR) - Sijsling (Niz.) 6:3, 6:4.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Lipovská podala kvůli pohledávce ČT u společnosti Médea trestní oznámení na Dvořáka a Soukupa

Členka Rady České televize Hana Lipovská podala trestní oznámení na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, spolumajitele společnosti Médea Jaromíra Soukupa a dva členy dozorčí komise rady, předsedu Michala Petrmana a místopředsedkyni Zuzanu Prokopcovou. Důvodem je řešení pohledávky ČT v řádu desítek milionů korun vůči společnosti Médea, která spadla do insolvenčního řízení. Lipovská to uvedla na tiskové konferenci. Podle ČT je trestní oznámení nesrozumitelné.

Podle Lipovské se pohledávka po vyhlášení insolvence Médey řešila nestandardně, proto podala oznámení kvůli podezření ze zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti a pletichy v insolvenčním řízení, podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dozorčí komise podle radní neupozornila na zjevný nesoulad mezi vyhlášením insolvenčního řízení na Médeu a nastavením splátkového kalendáře Českou televizí. Více Lipovská nechtěla podání, které má 150 stran, komentovat. Insolvenční řízení již bylo zastaveno.

"Trestní oznámení ohlášené paní radní Lipovskou je pro nás nesrozumitelné, není vůbec jasné, z čeho Českou televizi vlastně obviňuje. Proto se i těžko komentuje," řekla mluvčí ČT Karolína Blinková.

Lipovská prohlásilla, že nechtěla problém řešit v radě, kde by se z něj mohlo stát politikum. "Navzdory celému trestnímu oznámení a navzdory práci insolvenčních právníků já nejsem jako ekonom odborník na trestní právo," uvedla. Dodala, že podezření musí posoudit orgány činné v trestním řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy