Rosol poslal Nadala do kolen. Ze Španěla je ale zas jednička

Podívejte se na dechberoucí příběh Rafaela Nadala, staronové světové jedničky.
Tady se ještě Novak Djokovič směje, ale vyhrané finále v Pekingu je pro něj jen malá satisfakce. Světový trůn mu totiž už od pondělka nepatří.
Důvod? Bolavá kolena. Právě ta přerušila jeho kariéru a byla patrně také jedním z důvodů, proč Šapěnlský matador senzačně prohrál na Wimbledonu 2012 s tehdejší stovkou světového žebříčku, Lukášem Rosolem.
Od té doby se Nadal už na kurty v roce 2012 nevrátil. Tedy přinejmenším na profi zápasy.
Přesto ale španělský tenista svoji kariéru nezabalil. V únoru 2013 se přihlásil na malý turnaj (250) v chilském Viňa del Mar.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
7. 10. 2013 12:00
Podívejte se na dechberoucí příběh Rafaela Nadala, staronové světové jedničky.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 milionů obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy