Rosol je ve finále! V Bukurešti bude obhajovat titul

Aktualizováno 26. 4. 2014 16:30
Český tenista si po roce znovu zahraje finále antukového turnaje v Bukurešti a má šanci obhájit svůj jediný titul na okruhu ATP.
Lukáš Rosol míří za obhajobou svého jediného titulu. V Bukurešti zdolal Haase a je ve finále! | Foto: Reuters

Bukurešť - Tenista Lukáš Rosol si po roce znovu zahraje finále antukového turnaje v Bukurešti a má šanci obhájit svůj jediný titul na okruhu ATP.

Osmadvacetiletý daviscupový reprezentant v semifinále otočil zápas s Nizozemcem Robinem Haasem a zvítězil 3:6, 6:3, 6:2.

Před rokem prožil Rosol v rumunské metropoli hodně emotivní týden. Trofej totiž získal dva týdny po úmrtí otce a právě jemu ji věnoval.

Na tamní antuce drží neporazitelnost i nyní. Vyřadil už čtyři soupeře, vítěznou sérii tam prodloužil na devět utkání a poslední krok ho dělí od druhého titulu v kariéře.

Rosol ve finále narazí na Dimitrova

Proti Haasemu ale nezačal dobře. Zatímco až do dneška provázel turnaj déšť, dnes svítilo slunce a jiné podmínky jako by českému tenistovi nevyhovovaly. Od poloviny úvodního setu až do stavu 0:2 ve druhém prohrál pět gamů v řadě.

Postupně však Rosol získával sebevědomí a semifinále otočil. Klíčový brejkbol, pátý ze sedmi v zápase, proměnil na 3:2 v rozhodující sadě a už nedal soupeři šanci.

V nedělním finále 43. hráče světového žebříčku čeká turnajová jednička Bulhar Grigor Dimitrov, jemuž v semifinále vzdal v prvním setu třetí nasazený Gaël Monfils z Francie kvůli zranění kotníku.

O titul se utkají v prvním vzájemném zápase. Dimitrov ve 2. kole v Bukurešti vyřadil Jiřího Veselého.

Šanci na double ztratil Rosol v semifinále čtyřhry. S uzbeckým spoluhráčem Denisem Istominem podlehli po velké bitvě Polákům Fyrstenbergovi s Matkowským.

Dvouhra - semifinále:

Rosol - Haase (Niz.) 3:6, 6:3, 6:2, Dimitrov (1-Bulh.) - Monfils (3-Fr.) 5:1 skreč.