Rosol i Veselý si zahrají na turnaji v Ostravě v semifinále

3. 5. 2013 20:15
Lukáš Rosol smetl v dnešním čtvrtfinále challengeru Prosperita Open Chorvata Nikolu Mektiče 6:1 a 6:0 a jako nejvýše nasazený hráč turnaje postoupil mezi poslední čtyři.
Lukáš Rosol povolil Chorvatovi Mektičovi ve čtvrtfinále challengeru v Ostravě jedinou hru. | Foto: Reuters

Ostrava - Lukáš Rosol smetl v pátečním čtvrtfinále challengeru Prosperita Open Chorvata Nikolu Mektiče 6:1 a 6:0 a jako nejvýše nasazený hráč turnaje postoupil mezi poslední čtyři.

V sobotním semifinále se na antuce v Komenského sadech utká s Belgičanem Stevem Darcisem.

Čtvrtfinálový program výrazně narušil déšť, který Rosolův zápas odsunul přibližně o pět hodin. Dlouhé čekání ale 35. hráči světa vůbec nevadilo a po přesvědčivém výkonu pak dovolil soupeři uhrát jenom první hru celého utkání.

Dalších dvanáct gamů získal Rosol a za 44 minut už se z kurtu vracel zpátky do šatny s postupem v kapse.

Veselý udolal Heidera-Maurera

Jeho sobotním soupeřem nebude kolega z daviscupového výběru a nasazená čtyřka Jan Hájek.

Po velké bitvě prohrál úvodní sadu s turnajovou šestkou Darcisem až v tiebreaku, ale poté už měl belgický daviscupový reprezentant zápas pod kontrolou.

Až do semifinále už naopak prošel český daviscupový benjamínek Jiří Veselý, jehož zápas s turnajovou pětkou Heiderem se kvůli silnému dešti v úvodu třetího setu natáhl o neplánovanou čtyřhodinovou přestávku, ale právě Veselý se s pauzou vyrovnal lépe a v dohrávce tahal za delší konec.

Jeho protivníkem bude slovenský hráč z kvalifikace Miloš Mečíř, jenž vyřadil Belgičana Oliviera Rochuse.

Dvouhra - čtvrtfinále:

Rosol (1) - Mektič (Chorv.) 6:1, 6:0, Veselý - Haider-Maurer (5-Rak.) 7:6 (7:3), 2:6, 6:3, Darcis (6-Belg.) - Hájek (4) 7:6 (7:3), 6:2, Mečíř (SR) - O. Rochus (7-Belg.) 6:2, 4:6, 7:5.