Rosol a Štěpánek poslali Česko do třetího semifinále v řadě

Radek Štěpánek a Lukáš Rosol pro český tým zajistili jedenáctou výhru v řadě a pátý postup do semifinále za posledních 6 let.
Lukáš Rosol a Radek Štěpánek zvedají ruce nad hlavu. Právě porazili japonský pár a zajistili České republice třetí semifinále Davisova poháru v řadě.
Narozdíl od pátečního trápení to v sobotu bylo o něco jednodušší. Rosol se Štěpánkem zvítězili po setech 6:4, 6:4, 6:4.
Vše sledoval japonský císař Akihito se svou chotí Michiko. Místním představitelům se poklonili všichni, i čeští tenisté přímo na dvorci.
Učijama a Ito nehráli špatně, v některých fázích zápasu byli dokonce lepším párem. Ovšem rozhodli větší zkušenosti české dvojice.
5. 4. 2014 8:30
Český daviscupový tým zvládl v Tokiu čtyřhru a rozhodl o postupu do semifinále.

Tokio - Potřetí za sebou si čeští tenisté zahrají semifinále Davisova poháru. O postupu Čechů rozhodla v Tokiu už sobotní čtyřhra, ve které pár Radek Štěpánek - Lukáš Rosol zdolal své japonské soupeře Tacumu Ita a Jasutaku Učijamu po setech 6:4, 6:4 a 6:4.

Češi si tak zahrají o finále už popáté za posledních šest ročníků soutěže.

Zápas jsme sledovali v online reportáži ZDE.

O postup do finále se svěřenci nehrajícího kapitána Jaroslava Navrátila utkají v polovině září buď ve Francii nebo Německu (zatím 0:2 pro německý tým).

Češi vždy získali servis na konci setu

Češi vyhráli Davisův pohár v uplynulých dvou sezonách, ale do Japonska přijeli bez pátého hráče světa Tomáše Berdycha, který zápas vynechal.

Favoritem měli být původně domácí, jenže jejich jednička Kei Nišikori vypadl ze sestavy kvůli zraněnému tříslu a nemohl nastoupit ani Go Soeda (134. v žebříčku), který měl před losem horečku.

Do pozice očekávaných vítězů se tak dostali čeští tenisté, přesto to neměli proti hráčům z druhé stovky žebříčku v pátečních dvouhrách snadné. Rosol potřeboval pět setů, aby porazil Taro Daniela, a Štěpánek zdolal Ita až skoro po čtyřech hodinách.

Ve čtyřhře spolu poprvé nastoupili Štěpánek s Rosolem a zápas zvládli solidně. Štěpánek tradičně kouzlil na síti a Rosol ničil domácí ranami a prohozy od základní čáry.

"My tu mísu zase vyhrajem"

V prvním i druhém setu sice přišli jednou o servis, ale vždy vzali soupeřům podání dvakrát. Vyrovnaný třetí set rozhodl český brejk v desáté hře.

Rosol se Štěpánkem proměnili po dvou hodinách a 19 minutách hned první mečbol. Na kurtu se pak tančilo a jako vždy zpívalo: "My tu mísu zase vyhrajem!" Diváci v Ariake Coliseu ale ocenili přes prohru dlouhým potleskem i své tenisty.

Nedělní dvouhry už se budou jen dohrávat na dva vítězné sety, aby dodali výsledku konečnou podobu. Do hry se dostane i dvacetiletý Jiří Veselý.

Čeští tenisté vyhráli už pojedenácté za sebou, čím vyrovnali třetí nejdelší vítěznou sérii v historii Davis Cupu. Víckrát v řadě vyhrály jen týmy USA (17) a Alžírska (14).