Rooney: 5 knih za 8,7 milionů dolarů

Reuters, SportPlus
10. 3. 2006 13:32
Londýn  - Dvacetiletý útočník Manchesteru United Wayne Rooney podepsal jednu z nejlukrativnějších smluv na napsání sportovní knihy v historii, když slíbil, že napíše v příštích dvanácti letech pět knih. Jak informovala britská média, smlouva s HarperCollins hovořila nejméně o 8,7 milionech dolarů, ovšem mluvčí nakladatelství prozradil jen tolik, že šlo o "značnou částku".

HarperCollins by rádo vydalo první díl v červenci. Měl by zahrnovat letošní světový šampionát v Německu. Následující díly se budou věnovat zbytku Rooneyho kariéry.

Mladý fotbalista se ukázal jako výjimečný hráč na Euro 2004 a Anglie do něj vkládá naděje i pro nadcházející červnové  mistrovství světa. Naděje do něj nyní vkládají i nakladatelé. Možná i proto, že jeho život je pro veřejnost pikantní sousto.

Rooney se proslavil svými mimofotbalovými eskapádami. Například navštěvoval nevěstinec. Jeho život se tak stal pravidelnou součástí předních stránek bulváru.

"Posledních pár let pro mě bylo skvělých a moc se těším, až vyjdu se svou první knihou, a těším se i na ty ostatní," říká v oficiálním prohlášení.

Fotbalisté spisovateli

Vzorem mu může být anglický kapitán David Beckham. Píše rozhodně mnohem méně než jiní o něm, nicméně za svou autobiografii "My Side" získal cenu britských knihkupců British Book Award. Kniha se stala ve Velké Británii nejprodávanější autobiografií. V Česku vyšla pod názvem "Jak to vidím já".

Nakladatelství HarperCollins, součást NewsCorp, se nechalo slyšet, že bylo smlouvou s Rooneym velice potěšeno. Zdaleka ne každý však byl takto nadšen.

Britská média se například ptají, jak jedna osoba může zaplnit pět knih, a Daily Telegraph se ironicky zamýšlí, jak zajímavé tyto svazky mohou být: "Podívejme se tedy na kapitolu jedna," píše deník. "Jmenuji se Wayne a mám rád fotbal a chipsy. A fotbal. A chipsy. A někdy fazole."

Foto: http://www.xyz-knihy.cz

Milan? Ne, Bary!

Proti Rooneyho velkolepým memoárům se zdá být loňské autobiografické dílko Milana Baroše pouhou malou brožurkou. Vždyť český kanonýr s pomocí "sporťáka" ČT Petra Svěceného sepsal "jen" necelých 400 stran. Novinářům Daily Telegraph by však první kapitola udělala radost:

"Začneme, Milane?" "Cože, Milane? Tos začal výborně. Oslovení ´Milane´ přímo nesnáším. Zkus něco jiného a pak můžeme začít." "Tak zkusím ´Bary´.  Je to lepší?" "O sto procent."  "Fajn. Bary, je ti čtyřiadvacet. Myslíš, že v tomhle věku by měl člověk psát životopis?" "Tak já ti to řeknu naprosto přesně: Neměl."

 

Právě se děje

před 21 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy