Ronaldo měl pozitivní test na koronavirus. K zápasu večer nenastoupí

Rudolf Černík Rudolf Černík
9. 5. 2020 12:10
Zápasník MMA Ronaldo Souza měl pozitivní test na koronavirus a k dnešnímu zápasu nejprestižnější série UFC nenastoupí. Galavečer v Jacksonville se ale konat bude.

Ronaldo Souza se měl ve střední váze utkat s Uriahem Hallem, jenže nakonec jejich boj z karty vypadl.

Stejně jako všichni další účastníci večera podstupoval i Brazilec pravidelné testování na koronavirus, denně mu byla měřena teplota a procházel lékařskými vyšetřeními.

Ronaldo Souza ještě včera dokonce absolvoval i vážení, na které dorazil v roušce a s ochrannými rukavicemi. Po něm se ale ukázalo, že Brazilec má pozitivní test - a stejně dopadli i dva členové jeho štábu.

Ronaldo Souza při vážení:

Viceprezident organizace UFC Hunter Campbell však v rozhovoru pro televizní stanici ESPN ubezpečil, že galavečer se uskuteční, neboť dostal zelenou od Sportovní komise státu Florida.

"Lékařský tým UFC vyšetřil Souzu a dva jeho asistenty a shledal, že nemají žádné další příznaky nemoci covid-19. Podle zdravotních a bezpečnostních pravidel UFC opustili všichni tři hotel (v němž jsou ubytováni všichni účastníci galavečera - pozn. red.) a byli izolováni. Lékaři UFC budou na dálku sledovat jejich stav a budou jim k ruce pro případ nezbytné léčby," uvedl Campbell.

Sympatický vzkaz poslal Ronaldovi Souzovi i jeho soupeř. "Brácho, vím, že to je na houby. Mrzí mě, že tímhle musíš projít. Štve mě, že se nemůžeme utkat, ale ze všeho nejvíc přeju tobě i tvé rodině brzké uzdravení," napsal Hall na Twitteru.

Přestože představitelé UFC ujišťovali, že všichni účastníci dodržovali pravidla vzájemného odstupu a měli v hotelu své vlastní pokoje, šampion těžké váhy Fabricio Werdum, který má dnes večer rovněž zápasit, umístil na sociální sítě video, na němž je Ronaldo Souza v kontaktu s dalšími bojovníky.

Pro organizaci UFC je galavečer v Jacksonville prvním podnikem od 14. března, následující klání byla zrušena kvůli pandemii nového typu koronaviru. 

 

Právě se děje

Další zprávy