Ronaldo měl pozitivní test na koronavirus. K zápasu večer nenastoupí

Rudolf Černík Rudolf Černík
9. 5. 2020 12:10
Zápasník MMA Ronaldo Souza měl pozitivní test na koronavirus a k dnešnímu zápasu nejprestižnější série UFC nenastoupí. Galavečer v Jacksonville se ale konat bude.

Ronaldo Souza se měl ve střední váze utkat s Uriahem Hallem, jenže nakonec jejich boj z karty vypadl.

Stejně jako všichni další účastníci večera podstupoval i Brazilec pravidelné testování na koronavirus, denně mu byla měřena teplota a procházel lékařskými vyšetřeními.

Ronaldo Souza ještě včera dokonce absolvoval i vážení, na které dorazil v roušce a s ochrannými rukavicemi. Po něm se ale ukázalo, že Brazilec má pozitivní test - a stejně dopadli i dva členové jeho štábu.

Ronaldo Souza při vážení:

Viceprezident organizace UFC Hunter Campbell však v rozhovoru pro televizní stanici ESPN ubezpečil, že galavečer se uskuteční, neboť dostal zelenou od Sportovní komise státu Florida.

"Lékařský tým UFC vyšetřil Souzu a dva jeho asistenty a shledal, že nemají žádné další příznaky nemoci covid-19. Podle zdravotních a bezpečnostních pravidel UFC opustili všichni tři hotel (v němž jsou ubytováni všichni účastníci galavečera - pozn. red.) a byli izolováni. Lékaři UFC budou na dálku sledovat jejich stav a budou jim k ruce pro případ nezbytné léčby," uvedl Campbell.

Sympatický vzkaz poslal Ronaldovi Souzovi i jeho soupeř. "Brácho, vím, že to je na houby. Mrzí mě, že tímhle musíš projít. Štve mě, že se nemůžeme utkat, ale ze všeho nejvíc přeju tobě i tvé rodině brzké uzdravení," napsal Hall na Twitteru.

Přestože představitelé UFC ujišťovali, že všichni účastníci dodržovali pravidla vzájemného odstupu a měli v hotelu své vlastní pokoje, šampion těžké váhy Fabricio Werdum, který má dnes večer rovněž zápasit, umístil na sociální sítě video, na němž je Ronaldo Souza v kontaktu s dalšími bojovníky.

Pro organizaci UFC je galavečer v Jacksonville prvním podnikem od 14. března, následující klání byla zrušena kvůli pandemii nového typu koronaviru. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zeman podle Schillerové podpořil zrušení superhrubé mzdy, ale pouze na dva roky.

Další vláda by se měla touto změnou zabývat znovu, uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO 2011).  

Zdroj: ČTK
Další zprávy