Rok před olympiádou uspořádá Francie mistrovství světa v ragby, dostala přednost před JAR

ČTK ČTK
15. 11. 2017 14:57
Mistrovství světa v ragby v roce 2023 uspořádá Francie, která dostala při dnešní volbě překvapivě přednost před favorizovanou kandidaturou Jihoafrické republiky. Dalších uchazečem bylo Irsko.
Trofej pro ragbyové mistry světa
Trofej pro ragbyové mistry světa | Foto: Reuters

Londýn - Jihoafrická republika, kde se ragbyový šampionát konal v roce 1995, vyšla nejlépe z hodnotící zprávy, kterou v říjnu vypracovala světová federace ragby s nezávislými experty. Přesto dnes ve druhém kole volby obdržela jen 15 hlasů, zatímco Francie 24.

Ve Francii se bude hrát mistrovství světa, které tradičně patří k nejsledovanějším sportovním událostem planety, potřetí. Naposledy hostila šampionát v roce 2007 a předtím byla v roce 1991 jedním z pěti evropských spoluorganizátorů.

Rok po ragbyovém svátku bude Francie hostit další velkou sportovní akci - olympijské hry v Paříži.

Nejbližší mistrovství světa v ragby se v roce 2019 bude konat v Japonsku.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy