Rok před olympiádou uspořádá Francie mistrovství světa v ragby, dostala přednost před JAR

ČTK ČTK
15. 11. 2017 14:57
Mistrovství světa v ragby v roce 2023 uspořádá Francie, která dostala při dnešní volbě překvapivě přednost před favorizovanou kandidaturou Jihoafrické republiky. Dalších uchazečem bylo Irsko.
Trofej pro ragbyové mistry světa
Trofej pro ragbyové mistry světa | Foto: Reuters

Londýn - Jihoafrická republika, kde se ragbyový šampionát konal v roce 1995, vyšla nejlépe z hodnotící zprávy, kterou v říjnu vypracovala světová federace ragby s nezávislými experty. Přesto dnes ve druhém kole volby obdržela jen 15 hlasů, zatímco Francie 24.

Ve Francii se bude hrát mistrovství světa, které tradičně patří k nejsledovanějším sportovním událostem planety, potřetí. Naposledy hostila šampionát v roce 2007 a předtím byla v roce 1991 jedním z pěti evropských spoluorganizátorů.

Rok po ragbyovém svátku bude Francie hostit další velkou sportovní akci - olympijské hry v Paříži.

Nejbližší mistrovství světa v ragby se v roce 2019 bude konat v Japonsku.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Šalamounovy ostrovy navázaly diplomatické vztahy s Čínou, Tchaj-wan už neuznávají

Šalamounovy ostrovy v sobotu navázaly diplomatické vztahy s Čínou, a to jen několik dní poté, co ukončily vazby s Tchaj-wanem. V pátek vztahy s Tchaj-pejí přerušil i ostrovní stát Kiribati. Ve světě je tak nyní už jen 15 zemí, které Tchaj-wan uznávají - většina z nich je z Jižní Ameriky, karibské oblasti a Tichomoří. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy