Rodinný podnik. Kličkův titul chce bratr Vladimir

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 12. 2013 15:44
O uvolněný titul mistra světa těžké váhy organizace WBC po Ukrajinci Vitaliji Kličkovi se chce ucházet jeho mladší bratr Vladimir.
Vladimir Kličko.
Vladimir Kličko. | Foto: Reuters

Hamburk - O uvolněný titul mistra světa těžké váhy boxerské organizace WBC po Ukrajinci Vitaliji Kličkovi se chce ucházet jeho mladší bratr Vladimir. Sám má v držení mistrovské pásy svazů WBO, IBF, WBA a nižší IBO. Německému deníku Bild řekl, že jeho cílem je vrátit titul WBC do rodiny Kličků.

Dvaačtyřicetiletý Vitalij naposledy obhajoval titul loni v září a v tomto týdnu už musel dát pás k dispozici. Chce se naplno věnovat politické kariéře a snaze stát se v příštích volbách ukrajinským prezidentem. "O další sportovní úspěchy se teď bude starat můj bratr," řekl při své rezignaci na další obhajobu.

Vladimira čeká nejdřív Leapai

O pět let mladší Vladimir Kličko dostane šanci získat titul WBC zřejmě nejdřív na konci roku 2014. Nejprve bude v březnu obhajovat mistrovský pás WBO proti Australanovi Alexi Leapaiovi.

O volný titul WBC by se v příštím roce měli utkat v kanadsko-americkém souboji Bermane Stiverne a Chris Arreola, kteří na to mají právo na základě světového žebříčku. Vítěze pak bude moci vyzvat Vladimir Kličko.

Ten by se rád stal prvním boxerem těžké váhy v historii, který v jednu chvíli bude držet tituly všech čtyř nejvýznamnějších profesionálních organizací. Dosud se podobný kousek povedl jen legendárnímu Bernardu Hopkinsovi ve střední váze před devíti lety po výhře nad Oscarem de la Hoyou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rusko poskytne Bělorusku rakety Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice

Rusko poskytne Bělorusku raketové systémy Iskander-M, které mohou nést jaderné hlavice. Na schůzce s běloruským vůdcem Alexandrem Lukašenkem to v sobotu v Petrohradě řekl prezident Vladimir Putin. Rusko tento systém před lety vyvinulo jako odpověď na budování amerického protiraketového štítu.

"V nadcházejících měsících předáme Bělorusku taktické raketové systémy Iskander-M," řekl Putin podle ruské televize na začátku setkání s Lukašenkem.

Iskander-M je mobilní raketový systém krátkého doletu s dosahem až 500 kilometrů. Naváděné střely mohou nést konvenční i jaderné hlavice.

Bělorusko je v současné době patrně nejbližší spojenec Ruské federace, která je od konce února v ozbrojeném konfliktu s Ukrajinou.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rozhovor Erdogana se švédskou premiérkou ohledně NATO pokrok nepřinesl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu v návaznosti na telefonát se švédskou premiérkou Magdalenou Anderssonovou řekl, že v souvislosti se snahou Švédska vstoupit do NATO nenastal žádný pokrok. Informovala o tom agentura AFP. Více než měsíc poté, co Švédsko společně s Finskem požádaly o přijetí do aliance, a těsně před jejím summitem, tak jednání patrně zůstávají zablokovaná.

"Švédsko musí přijmout opatření týkající se tak důležitých otázek, jako je boj proti terorismu," uvedl turecký prezident. Erdogan podle AFP volá po konkrétních krocích, které reagují na požadavky Turecka.

Ankara svůj odpor vůči zahájení přijímacího procesu se dvěma skandinávskými zeměmi zdůvodňuje jejich údajnou podporou kurdských ozbrojenců, které turecká vláda označuje za teroristy. Kromě toho kritizuje, že Finsko a Švédsko omezují prodej zbraní do Turecka. Dosavadní odpovědi obou zemí na námitky Turecka minulý týden Ankara označila za "hodně vzdálené" od jejích představ.

Zástupci všech tří zemí o věci znovu jednali v pondělí v centrále NATO v Bruselu. Tématu se bude věnovat i summit Severoatlantické aliance v Madridu, který začíná v úterý. Hlavním motivem vrcholné schůzky budou nejspíše důsledky ruského útoku na Ukrajinu, který byl mimo jiné impulsem pro snahy Švédska a Finska vstoupit do NATO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Z věznice Valdice na Jičínsku se v sobotu ráno pokusil uprchnout vězeň

Z věznice Valdice na Jičínsku se pokusil uprchnout vězeň. Než ho vězeňská služba dopadla, podařilo se mu překonat oplocení a ohradní zeď. Oznámila to mluvčí valdické věznice Eva Francová. Informaci s odkazem na TV Jičín přinesl server iDNES.cz. Věznice ve Valdicích patří k nejtěžším českým káznicím. Podle Francové si v ní aktuálně odpykává trest zhruba 1030 vězňů, z toho 18 doživotí.

"Příslušníci věznice okamžitě zareagovali. Vězeň na útěku byl zpacifikován a útěk nedokonal. Příslušníci vězeňské služby použili služební zbraň, nikdo nebyl zraněn. Informace k vězněné osobě podávat nemohu. Je to čerstvá věc, uskutečňuje se vyšetřování. Musí se prošetřit, jakým způsobem k tomu mohlo dojít a podobně," řekla Francová.

Informaci TV Jičín, že mělo jít o třiatřicetiletého muže, který si odpykává trest za vraždu, odmítla komentovat. Podle ní jde ve valdické věznici o ojedinělý případ. "V minulosti nějaké pokusy (o útěk) byly, ale letos a myslím si, že ani loni žádný pokus nebyl," řekla Francová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy