Je to v rodině. Finále MS v kriketu chtěla narušit tchyně provokatérky z Ligy mistrů

yac yac
15. 7. 2019 13:43
Youtuber Vitalij Zdoroveckij se rčením o opakovaném vstupování do jedné řeky rozhodně neřídí. Do nedělního finále mistrovství světa v kriketu mezi Novým Zélandem a Anglií opět vyslal člena rodiny, aby narušením zápasu pomohl jeho online podnikání.
Matka Vitalije Zdoroveckého Jelena při finále MS v kriketu
Matka Vitalije Zdoroveckého Jelena při finále MS v kriketu | Foto: Instagram

Jenže na rozdíl od červnového finále fotbalové Ligy mistrů, které narušila dlouhým během Zdoroveckého spoře oděná partnerka Kinsey Wolanská, tentokrát takový úspěch nezaznamenal.

Na kriketové hřiště v Londýně měla v neděli vyběhnout jeho matka Jelena, jež se ale na rozdíl od své snachy nedostala přes stewardy, kteří její rozběh zastavili ještě předtím, než se dostala na trávník.

O jejím úmyslu přitom nebylo sporu. Stejně jako Wolanská měla i Jelena Zdorovecká na sobě trikot s nápisem "Vitaly Uncensored", kterým chtěla propagovat synovy lechtivé stránky na internetu.

Jenže zatímco Wolanská dík své narušitelské akci získala několik milionů nových sledujících na Instagramu a další miliony v reklamním čase, matka Elena zdaleka takový sukces neměla.

Její pokus o vyběhnutí nezpůsobil ani přerušení zápasu a veškerá videa incidentu majitelé práv brzy nechali ze sociálních sítí smazat. Zbylo tak jen několik fotografií a "pouhé" desítky tisíc lajků a followerů.

Na vině ale možná byl také fakt, že finále světového šampionátu v kriketu bylo mnohem dramatičtější než poněkud nudná výhra Liverpoolu ve finále Champions League, při které přišlo každé oživení vhod.

Z titulu kriketových šampionů se po nervydrásajícím průběhu nakonec radovala Anglie, která udolala Nový Zéland v super nastavení.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy